www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help? Ibanez Rg


Guest Heavy_Alloy
 Share

Recommended Posts

Guest Heavy_Alloy

Am niste bani si vreau sa-mi cumpar un ibanez. Care e diferenta si care ar fi mai buna? RG 370DX-BK (14 mil) sau RG 320FM-TG (15 mil)? Aceeasi intrebare vreau s-o pun si pentru: Zoom GFX-3 sau Korg AX1500G? Cei care detineti una dintre ele...cum vi se pare? Produsele se gasesc pe: www.mcmusic.ro

Edited by Heavy_Alloy
Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

eu zic ca poti sa te orientezi si catre piata second hand testezi cat mai multe si vezi care iti place, si legat de procesoare, eu as merge clar pe AX 1500g

Link to comment
Share on other sites

Am niste bani si vreau sa-mi cumpar un ibanez. Care e diferenta si care ar fi mai buna? RG 370DX-BK (14 mil) sau RG 320FM-TG (15 mil)? Aceeasi intrebare vreau s-o pun si pentru: Zoom GFX-3 sau Korg AX1500G? Cei care detineti una dintre ele...cum vi se pare? Produsele se gasesc pe: www.mcmusic.ro

 

 

aceeasi problema o am si eu..diferenta mare intre ele nu e sincer..320 are neck mai bun(wizard II cum zic ei.. ma rog).marea problema e ca nu stii ce ei pana nu pui mana.rg 320 vroiam sa-mi iau eu si mi s-a spus ca e proasta ..se dezacordeaza in draci.370 are un tovaras de-al meu si zice ca e buna..mie me s-a parut odioasa sincer:P....dupa 5 min e clar off tune ..da rau:((acuma depinde mult si unde sunt facute..p ce vapor.una peste alta..numa cineva care a cantat pe ele poa sa zica mai bine..eu sincer ma orientez spre aria.. mac 57 mi se pare promitatoare..e tot la mc music ..oricum tre chinuuita un pic ca sa vezi ce e de ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Heavy_Alloy
aceeasi problema o am si eu..diferenta mare intre ele nu e sincer..320 are neck mai bun(wizard II cum zic ei.. ma rog).marea problema e ca nu stii ce ei pana nu pui mana.rg 320 vroiam sa-mi iau eu si mi s-a spus ca e proasta ..se dezacordeaza in draci.370 are un tovaras de-al meu si zice ca e buna..mie me s-a parut odioasa sincer:P....dupa 5 min e clar off tune ..da rau:((acuma depinde mult si unde sunt facute..p ce vapor.una peste alta..numa cineva care a cantat pe ele poa sa zica mai bine..eu sincer ma orientez spre aria.. mac 57 mi se pare promitatoare..e tot la mc music ..oricum tre chinuuita un pic ca sa vezi ce e de ea.

 

amandoua au neck wizard II...si am auzit ca rezolvi probl cu dezacordatul punand corzi noi. tind sa cred ca singura dif intre chitari este Flamed Maple topul de la 320FM care o face mai scumpa...cat despre aria..mai degraba astea sunt facute pe vapor. Pana la urma cel mai bine decizi cu ele in brate pe care o iei :) dar si asta constituie o probl la noi..

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

pt chitara zic sa te orientezi spre second hand k la banii astia poti gasi un rg 570 mai vechiutz de toata frumusetzea. si astea mai vechi sunt si mai decalitate decat ce se face acum ( eu am un rg 270 facut in 1995 care depaseste cu muuuuuult generatzia actuala de 270)

Link to comment
Share on other sites

problema cu dezacordatul nu se rezolva skimband corzile, uita ideea, la pretul asta, vei cumpara o kitara cu o mecanica slaba... nush cum e Edge III-ul, insa io nu mi-as mai lua Ibanez cu bridge sub Edge Pro (nu edge pro2, ci edge pro). Oricum, in prima faza o poti regla si va fi kiar ok, atentie insa cu fortatul manetei... daca la un edge pro sau lo pro tii kiatara de maneta si te joci cu ea, la astea mai slabute, s-ar putea sa ramai fara cutite din primele dive-uri.

 

Din cele 2 recomand 350DX-ul (e mai de bun gust), oricum diferenta intre ele ca si lemn ma indoiec ca e mare... dar mai bine mai pune ceva banuti si cauta la sh un 1570... aia-i o kitara kiar misto si la un pret bun.

 

http://www.thomann.de/gb/ibanez_rg1570sdb.htm

 

Daca noua e la 800E, mana a 2-a cu default-ul din fabrica, cred ca ajunge pe la 600 lejer, iar diferenta de la 15 mil la asta nu e asa mare, insa la calitate, trust me... ESTE!

 

Keep on rockin'!

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius
Daca noua e la 800E, mana a 2-a cu default-ul din fabrica, cred ca ajunge pe la 600 lejer, iar diferenta de la 15 mil la asta nu e asa mare, insa la calitate, trust me... ESTE!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest laptegros
pt chitara zic sa te orientezi spre second hand k la banii astia poti gasi un rg 570 mai vechiutz de toata frumusetzea. si astea mai vechi sunt si mai decalitate decat ce se face acum ( eu am un rg 270 facut in 1995 care depaseste cu muuuuuult generatzia actuala de 270)

 

 

+1 ...cauta ceva second hand si o sa fii mai multumit :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Heavy_Alloy

Ms de sfaturi. Mi-am luat RG 370-ul la sh. Am economisit 3 mil si arata ca noua. N-are nici o probl..sunt f multumit de ea cu exceptia edge-ului care dezacordeaza putin dar asta nu prea conteaza :) . Overall: its a killa' :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.