www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Korg Kronos 73 memorie marita la 4 gb


ChrisPriest
 Share

Recommended Posts

Pret: 8000
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact: 0743.163.444
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Avem pianisti pe aici? Dar pasionati de synthuri avem? Oare creatori de tonuri avem? Dar keyboardisti de scena? Producatori muzicali? Cica nu poti sa multumesti pe toata lumea, dar eu zic ca astia de la Korg au reusit, atunci cand au inventat Kronosul. Ce sa mai, noua engine-uri separate de sunet, piane samplate fara loop, claviatura RH3 made in Japan, la fel ca toata clapa de altfel, ditai displayul pe care sa te zgaiesti sau sa iti pui poze sexy, fiecare cum vrea, functii de setlist ca sa nu mai fii un fel de inspector Gadget in live cand dai de butoane, butonele, parghiute, macarale si transpiri tot ca sa gasesti tonul ala nenoooorocit care urmeaza in piesa. TOUCHSCREEN, tati, e viitorul (sic, YAMAHA!).. sa mai zic? Sta bine pe scena, suna ca toate visele, umede, cosmaruri sau cu Angelina Jolie in tinerete, mana sa ai de ea si chef de programat. Daca nu ai chef de programat, atunci macar bani sa ai, pentru ca gasesti librarii de sunete cu kilogramele pe internet, unele vandute chiar si de hotii, pardon, oamenii de afaceri de la Korg. Just kidding, si ceilalti sunt hoti, chiar daca nu lucreaza la Korg. 

Lasand gluma la o parte, se ofera spre vanzare un Korg Kronos, prima versiune, in stare foarte buna de functionare, la fel si estetic, versiunea cu 73 de clape fully weighted, degete sa ai de ea (eu mai legam direct prin usb o clapa midi cu clape semigrele, ca da, accepta pana la 7 controllere midi separate, din ce am auzit:))), cu memorie marita la 4 gb (pentru user sunt vizibili numai 3gb, dar sa fim seriosi, sunt 3 GIGABYTES!!!) si daca pe cineva intereseaza, poate ii las si patchurile mele, intrucat cant intr-o trupa de cover si poate intereseaza pe cineva ceva din munca mea. Va las aici un clip de pe youtube cu dracovenia in actiune si niste poze sa vedeti ce sexy e. Clapa, nu eu. (Vedetismul nu e inclus in pachet!)

PRETUL ESTE 8000 de lei, FOAAAARTE USOR negociabil. 

NU O TRIMIT prin curierat, prefer sa va dau o bere (fara alcool, daca veniti cu masina) si sa veniti sa o luati, pentru ca astia de la curier sunt niste dobitoci care trantesc coletele de le ia mama dracului si imi pare rau de ea si de viitorul utilizator. 

Nu schimb decat cu sora ei cu 61 de clape sau cu PA4x, cu diferenta din partea mea, evident. 

 

Aaaa....si dau si o husa la ea...poaaate si o pedala, ma mai gandesc.:))

Multumesc pentru atentie!

 

IMG_7005.JPG

IMG_7035.JPG

IMG_9169.JPG

IMG_9511.JPG

IMG_9906 2.JPG

DSC_8547.JPG

Edited by ChrisPriest
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.