www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

PRS Mira


dass101
 Share

Recommended Posts

Pret: 800 Euro
Localitate: Bucuresti
Contact: PM
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vind o chitara PRS Mira, an fabricatie 2008.

Este din seria originala Made in USA, nu din cele mai recente S2 care sunt o serie mai ieftina intre Core USA si Korea SE. Diferentele sunt estetice, de constructie si de hardware.

Culoarea este Mint Green, in realitate un fel de Bleu metalizat, cred ca am surprins-o destul de bine in poze. Facuta din mahon, git de mahon, griff Rosewood.

Cumparata de mine noua din magazin, are uzura normala pentru virsta ei, am incercat sa arat in poze toate semnele de buna purtare. A fost o chitara cintata nu tinuta de bibelou, pentru ca si suna foarte bine. As compara-o cu un Gibson SG sau cu un Les Paul junior.

A primit un tratament complet de fret leveling si fret dressing, este din punctul asta de vedere impecabila.

Dozele au fost schimbate cu un set PRS din seria S2, deci un mic downgrade la doze. Are ca upgrade strap locks Schaller, se vinde cu tot cu setul complet Schaller care se monteaza pe strap.

Hard case original.

Seria S2 se vine acum cu aprox 1200 Euro in Europa, eu vreau pe a mea (repet, din seria originala USA) 800 Euro plus transport. Fara schimburi, se vinde doar din nevoie urgenta de bani.

Se poate proba la mine sau ma pot deplasa cu ea in Bucuresti la cei interesati.

Mira_01.thumb.jpg.e4f331bbca9f0123d4bdbba5d3167acd.jpgMira_02.thumb.jpg.7e96de17a86777ca9cc0822b267a2e9f.jpgMira_03.thumb.jpg.b9d71a87be5b1c03ade504b078fd606c.jpgMira_04.thumb.jpg.a2277e641d83dc0febbc1340e2bfbe6b.jpgMira_05.thumb.jpg.1e57d8d5a6ed373d57c19583d6d43084.jpgMira_06.thumb.jpg.ddb7255f20f0743e2378c32a107daa5d.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am probat si eu chitara si e foarte reusita, dozele de S2 nu mi se par deloc un downgrade, sunt facute la aceleasi specificatii. Personal o consider o chitara superioara unui SG comparabil ca pret, este lucrata impecabil si din materiale (inclusiv lemn) mult mai atent alese decat la Gibson. Culoarea se numeste oficial Frost Green.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.