www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

zoom vs boss vs digitech


Guest _Theo_
 Share

Recommended Posts

Guest _Theo_

mi-am cumparat de curand un zoom gfx-8 si incep sa am second thoughts cand ii mai aud p unii aducand laude la adresa procesoarelor boss (gt 6 si 8) si cand vad preturile imense (putin spus) de la digitech...ma calmeaza cineva sau sa incep sa ma dau cu capu de pereti?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

in dosputa zoom vs boss vs digitech, io aleg vox :) nus... am avut si io experiente cu un zoom... slaba calitate... era luat de la moshu' ce-i drept...

 

si un boss am incercat... ala mi-a placut dar cam scump...

 

iar vox-ul, bijuterie, ce sa mai zic... dar din cauza lipsei banilor, m-am multumit cu un v-amp 2

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

digitech e mai bun decat zoom (da' nu la preturile din romania pt ca sunt exagerat de mari) da' nu e mai bun decat boss...parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ca si fost posesor de zoom, am fost multumit de ambele procesoare pe care le-am avut 505II si 707II. insa nu pot sa ma pronunt despre Digitech, pt ca nu am incercat nika de la ei, iar pe boss-uri am cantat foarte putin. insa din ce am cantat pe GT6, mi s-a parut foarte digital sunetul, iar distorsul / driveul de pe el nu mi-a placut deloc.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

vezi tu benson la procesoarele astea mai performante cum ar fi gt6 si gt8 trebuie cu adevarat sa stii cum sa le setezi...asta conteaza cel mai mult...

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
si cand vad preturile imense (putin spus) de la digitech...ma calmeaza cineva sau sa incep sa ma dau cu capu de pereti?

14525[/snapback]

 

in strainatate un metal master de la digitech costa pe undeva pe la 2.500.000...iar la noi e aproape 4.000.000

 

iar un boss mt2 metal zone in strainatate costa pe undeva pe la 3.500.000 iar la noi sa mor daca stiu cat e...mi se pare ca e putin mai scump...dar stiu cum suna amandoua si parerea mea e ca suna mult mai bine metal master de la digitech...

 

p.s.: atunci benson inseamna ca nu-ti place tie cum suna....care este...

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

adevaru e ca intr-adevar nu mi-a placut mie cum suna, dar ce sa-i faci, cand o chestie suna bine iti gadila si simturile, aka iti place cum suna, dar cand ajungi sa nu-ti placa.........in fine, sunt gusturi si gusturi.

 

io mi-am spus parerea numai. cert este ca GT6-le, este f apreciat deci probabil este ceva de capul lui. oricum am spus ca nu am avut timp sa ma joc prea mult cu el.

Link to comment
Share on other sites

io am avut si zoom si digitech odata.zoom 707 si digitech rp300a si erau varza amin2 la distors cel putin(adika am gasit pina si pe 505 un distors mia bundecat pe celelalte 2)de la boss am incercat niste me -uri 8 si 30 si nush mai care, si la fel , sunt slabe.....daca ai pretentii la un sunet bun treb sa te gandesti doar de la gt 6 in sus , 8 (sau pod etc).procesoarele ieftine , sunt ieftine!!!daca canti acasa si la computer atunci multe sunt ok , depinde cat esti dispus sa dai pe unul.

acum ca sa revin on topik, as zice ca din alea 3 , toate au niste modele ok dar pe la 400 $ sau E

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

intr-adevar, 505II mi-a placut mai mult decat 707II in materie de distors. in fine pe atunci cantam pe 2 boxe de calculator. insa suna al dracului de bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

offf...cand am deschis topicu asta ma refeream la prcesoerle alea mai marisoare...gfx-5, gfx-8, gt-5, gt-6, gt-8, gnx-3, gnx-4...oricum cu gfx-8 a trecut ceva timp pana sa imi dau seama cum sa-l setez...toate chestiile alea cu model de amplificare, adancimea cabinetului si muuulte altele in care imi prndeam urechile la inceput...oricum calitatea distorsului e mult superioara fata de zoom 505II. si inca ceva...de ce preturi asa maaari la digitech...astia nu-s saantosi? cine ar da 40mil pe un procesor...pai de banii astia imi iau un rack line6

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.