www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[tab] Brian Bolko/david Bowie- Five Years


Guest crirox
 Share

Recommended Posts

Guest crirox

Piesa originala e cantata de David Bowie si se numeste tot Five years. O canta si Brian Molko(aceeaasi piesa).

As cam avea mare nevoie de tabu de la ea.

Multam fain si poate reusiti sa ma ajutati si pe mine macar cu un link la tabu ei :rulez:

PS: nu-i problema daca e facuta cu Guitar Pro sau alte programele de gen :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest crirox

Stiam de aia si nu mi-a convenit. recunosc cu mana pe inima si fata-n pamant ca nu sunt in stare sa o citesc.(still learning). Eu am nevoie de ceva de genul (6 linii si cu punctulete). Mai pentru...prosti :)

 

mersi oricum.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Gandindu-ma ca s-ar putea sa fii intr-o situatie similara cu a mea, ti-am dat linkul ala...da cu mouse-ul peste denumirile acordurilor si ai sa vezi exact cum se formeaza, fix in forma pe care-ai mentionat-o. (sunt mini-linkuri, de-aceea-s in albastru)

 

edit: O intrebare: N-ar fi mai bine sa incepi cu ceva mai simplu?

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest crirox

mda, era cam logic. multam'.

Chestia e ca eu am facut chitara vreo 3-4 luni anu trecut, da pe note(nu stiu decat 3 acorduri: SI7, Mi minor si Do major) si acum incerc sa-mi mai amintec cate ceva(nu prea ma mai zdranganit decat vreo 2 cantece si exercitii de atunci ca nu prea am mai avut timp). Vreau sa invat melodia asta 1. pt ca m-a interesat daca as putea sa o cant de prima data cand am ascultat-o si 2. pentru ca am o cunostinta care a sugerat sa incercam sa o cantam(eu chitara, ea vocal)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Hai sa te-ajut, daca-i pe-asa. Uite aici un video cu nenea Brian cantand piesa pe acustica, cum (presupun ca) ai si tu. Am sa iau filmul, dupa care am sa-l transform intr-un format ales de tine (.mpg, .wmv, .asf etc.) si am sa-l incetinesc, sa poti sa ,,prinzi'' si bataia, nu numai acordurile. Dupa care, fireste, am sa ti-l trimit. Ce zici?

Link to comment
Share on other sites

Guest crirox

ar fii super! :)

si eu aveam planul sa ma uit destul de atent la miscarile lui Molko, si m-ar ajuta tare mult chestia cu incetinitul. Cat despre format, care vrei( am vlc media player, bs player, mp player, windows media player si desigur winamp, deci cred ca ma descurc cu oricare format).

In concluzia concluzionata. Multam' fain si tot respectu :>

 

Ps: acustica, 4/4 hora reghin

Edited by crirox
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Acustica...Bun, parca asa vazusem si-n profil, dar am vrut sa fiu sigur. O sa-ti dau PM cand e...adica peste cel mult juma' de ora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.