www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Pe Cineva


Guest
 Share

Recommended Posts

Exista la Unirea sus, prin 1996 (perioada aia), un magazin (consignatie) de jocuri video SegaMegaDrive. Magazinul s-a inchis subit, iar eu am ramas cu marfa luata, nu am vazut nici un ban, la fel si unii dintre prietenii mei. Asta se cheama tzeapa. Stiu ca patronul de acolo era Amedeo Bolohoi din trupa Quartz. Problema e ca am aflat asta de curand si as vrea sa stiu cum pot sa dau de el. O adresa de mail sau ceva. Sper sa nu fie informatia mea gresita.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

weeeii.. imi cumparam casete de SEGA de acolo :)

 

ps : totusi crezi k rezolvi ceva dupa 11 ani ? :)

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

Guest cooasha

eu zic ca sa vb cu vreun raket...sa-l lichideze....sau, cine stie, a luat casetele alea si a trecut granitza cu ele...o fi prin I-le Caiman, la plaja....din banii tai...eu as fi negru de furie..... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest iulianf

Ma bucur ca am dat de acest post, chiar si tardiv, si ca mai sunt si altii care nu au uitat treaba cu consignatia domnului Amedeo Bolohoi de la Quartz. Dedic cele ce urmeaza stimabilului domn Amedeo.

 

Poate suna patetic ca dupa 14 ani sa vii sa reclami, dar ceea ce a facut acest dOMN, Amedeo Bolohoi de la Quartz, si dupa 14 ani tot furt, tot jecmaneala, tot gainarie se numeste. Am fost si eu una dintre multele (se pare) persoane jecmanite de acest Amedeo, pe cand detinea acea consignatie din magazinul Unirea. Pe scurt, povestea mea este identica cu a celorlalti, respectiv predat obiect spre vanzare, vandut, amanat cu plata de nenumarte ori, pana nici nu am mai avut unde sa revendic plata, pt ca intr-o zi magazinul a disparut. Tin minte ca la consignatia asta, atunci cand am apelat eu la "serviciile" lor mai era si o tipa care se ocupa de "afacerile" domnului antreprenor Amedeo Bolohoi. Tipa asta pusa in charge pe consignatie se decurca in mod admirabil sa tepuiasca clienti; era de un tupeu si o nesimtire nemasurata pt ca stiu ca ajusesem sa ma rog de ei sa imi primesc banii si tipa asta se ratzoia la mine de parca venisem la cersit. Nici nu conteaza suma, desi la acea data stiu ca strangeam banut pe banut sa imi fac un calculator din componente. Probabil ca si domnul Amedeo avea nevoie de bani ca sa-si ia scule la formatie. Nu mai conteaza cum facem banii, nesimtire, furt, tepe...de altfel tot ce ii trebuie unui artist de succes cum este domnul Amedeo Bolohoi.

 

Domnule Amedeo, poate ca datoriile se prescriu dar esti restantier si o sa ramai un restantier moral cat traiesti, iar in memoria mea si a celor tzepuiti nu esti decat un gainar, un bijnitar ratat, care nu face doua parale, ca si cariera ta muzicala de altfel. Faptele te ajung din urma chiar si dupa 14 ani :) iar acum Google tocmai ti le-a si indexat :). Iti doresc numai bine. Abia astept sa mai aud despre tine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.