www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help Cu Jackammer


Guest DragonFlame
 Share

Recommended Posts

Guest DragonFlame

Ce si cum sa setez (mai exact ce valori la setari) sa bag la un Marshall Jackhammer ca sa scot un sunet dur, de metale (de fapt ideal ar fi un sunet gen Metallica) ? Mentionez ca detin si un Line6 Spider III 15 si chitara Epiphone Les Paul Special II.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

pai in principiu dai gainu la max, basii cam la mediu, treble-u putin trecut de mediu, dau pe Lead mode, si la contur..il lasi unde iti place mai mult.si daca ti se pare prea extrem distorsu mai iei din gain. astea-s teoretice

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Jackhammerul are un overdrive mult prea tare. Ai putea sa dai pe OD si dai gain mai mare apoi Treble aproape de jumatate iar la bass treci putin apoi la contour te duci spre trei sferturi. La frecventa dai putin sre stanga.

Pe Dist dai gain la jumate sibagi treble , scoti din basi si maresti contour.

Link to comment
Share on other sites

Pai poate nu e pe gustul tau Jackhammer-ul, fiecare cu gusturile lui... e destul de greu sa alegi un distors pe gustul tau, stiu asta din proprie experienta.

 

LE Apropo de Metallica, nu te astepta sa scoti sunetul Mesa Boogie cu o pedala :)

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Poti ajunge la rezultare foarte bune si apropiate de Mesa Boogie cu Ibanez SM7.

Tin sa mentionez ca am deja pedala asta de vanzare si inca nu a sarit nimeni p ea.

Din experienta proprie pot spune ce si cum suna.

Daca vrei sa suni modern o asemenea pedala ar fi o alegere perfecta.

La fel cum JackHammer suna aproape de Marshall asa Ibanez Sm7 suna aproape Mesa.

Pedala asta isi face treaba mai bine decat altele care ar fi super titrate sau cunoscute.

Eu zik ca daca nu a-ti ascultat-o cum suna sa nu ma contraziceti.

Edited by sheriff_dodiez
Link to comment
Share on other sites

Stiu cat este p Guitar Center, nu-i nici o problema.

Pretul meu ramane in picioare, iar pentru cei interesati poate se mai negociaza putin.

Oricum, cred ca esti constient ca la pretul de afara se mai adauga taxe de transport si vama.....asa k crede-ma ca pretul care l-ai vazut tu la Guitar Center e mai putin relevant.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.