www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Js 700


Guest the-mountain-song
 Share

Recommended Posts

Guest the-mountain-song

..salut...cum spuneam, m-ar interesa un JS 700...imi poate spune cineva ceva despre el?...thx..

Edited by the-mountain-song
Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song

mda...aveti amundoi dreptate, baieti...chitara a fost a lui loris, de la el a luat-o mr fritz...iar acum s-ar putea sa o iau eu...si va intrebam daca ati atins/cantat/vazut in actiune etc chitara asta...va multumesc mult si dak mai aveti de adaugat, va rog mult...multa bafta..adi.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

N-am avut ocazia sa pun mana pe ea, dar presimt ca este foarte misto. Acuma tre sa stii la ce te astepti, in special datorita freturilor mici si a dozelor P90.

Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song

asa este...in mare cam stiu la ce ma astept :)...smaller frets chiar nu ma deranjeaza, sunt obisnuit si chiar imi place...problema ar fi cu aceste SP 90...tu la ce te refereai cand ai amintit de ele?..la felul cum arata, sau la sunet?...eu unul pana acum am auzit doar chestii bune despre ele, si am si vazut ca sunt mai scumpe de aproape 2 ori decat orice alt model de seymour, fie el invader, dimebucker, trembucker sau ce alte soiuri de doze mai au astia...nush ce sa zic...hai sa completez subiectul thread-ului...

1. ce imi puteti spune de ibanez js 700?

2. ce imi puteti spune de Seymour Duncan SP 90?...sunt convins ca sunteti destui cu experienta pe gibson (pt ca mai ales acolo apar sculele astea), dar si pe anumite modele fender (dar mai rar - pe unele telecasteruri, showmaster etc.)

 

va multumesc mult...keep on rockin;)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

M-am referit la sunet, evident (tre sa fii tembel sa alegi sau sa nu alegi o doza, in functie de felu in care arata). Totusi, mai mult decat ce scrie pe site-u SD nu pot sa iti spun pentru ca nu am avut ocazia sa incerc astfel de doze.

Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song

..da, am inteles...nu sunt nici eu genul de om care sa aleaga ceva(in speta o doza) :) dupa cum arata...insa am auzit pe multi ca nu-s niste doze cine stie ce, pt ca sunt atipice ca infatisare si prin urmare mai greu de inlocuit etc...de asta am pus intrebarea, ca sa ma edific la ce aspect te-ai referit tu cand ai adus dozele in discutie..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.