www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Basist Bucuresti


fixxxer
 Share

Recommended Posts

Cine suntem:

Suntem 4 tineri din provincie (din NE tarii) stabiliti in Bucuresti. 

Inafara de tobosar, suntem la primul proiect muzical, de aceea inca n-am conturat un stil foarte bine pus la punct, insa ne indreptam spre ceva funk-disco-rock alternativ :). NU suntem muzicieni profesionisti, lucram in alte domenii, dar vrem sa ridicam cat mai mult acest proiect. 

Avem in jur de 15 piese proprii si dorim sa mai compunem si altele. NU suntem formatie de coveruri.

Daca lucrurile se leaga asa cum trebuie si muncim suficient, in viitorul apropiat am dori sa contactam un manager care sa ne faca rost de giguri.

 

Conditii pe care viitorul basist MadSockcian trebuie sa le indeplineasca:

Disponibilitate la 1-2 repetitii pe saptamana: una in weekend, dimineata (alegem de comun acord daca e sam sau dum,) si eventual una in timpul saptamanii seara de la 8

Nivel tehnic cel putin mediu., insa pasiune peste medie. 

Scule proprii (instrument+amp)  + bani de repetitii 

  

Altele mai putin importante:

Experienta ca basist acumulata in alte proiecte... de preferat nu doar in genuri de rock agresiv

Atitudine pozitiva

Sa nu mai ai un alt proiect muzical, decat daca nu lucrezi full time...sau daca te ocupi doar cu muzica

Ideal ar fi ca viitorul basist sa-si doreasca sa se integreze in proiect si sa imbratiseze genul muzical abordat de noi. In trecut am avut probleme cu alti membri datorate gusturilor muzicale sau nivelului tehnic, repet nivelul nostru este mediu, trupa noastra nu are o reputatie, cel mai des cantam fara sa fim platiti, deoarece momentan nu putem avea pretentii financiare.  

Pentru alte informatii - Contact: 0746 054 794 Dan

 

Asteptam cu nerabdare sa ni te alaturi!

 





 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.