www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine Stie Ceva Despre Trupa Asta?


Radu i

Recommended Posts

Salut tuturor! :)

 

Caut sa aflu mai multe despre o trupa romaneasca numita EST. Nu cred ca mai exista, insa am auzit o melodie prin '98-'99 care mi-a placut enorm - "Iubita mea e o jartea". Aparuse la un moment dat pe o compilatie rock impreuna cu Hardcore Moldovenesc al Zdob si Zdub, deci prin '96. Daca ar putea cineva sa-mi spuna cateceva despre trupa asta, membrii ei, ce s-a intamplat cu ea si cu cei care au cantat in ea ar fi grozav. :)

Link to comment
Share on other sites

pe odc n-am gasit nimic :)

 

Prin 97-98 am repetat in aceeasi sala cu trupa EST. Din pacate nu imi mai amintesc mare lucru. Stiu ca erau in formatie 2 frati tobosarul (Alex Neagu) si solistul vocal (nu imi mai amintesc numele - semana putin cu solistul de la status quo). La clape era Florentin Milcof care acum cativa ani era pe la Realitatea TV. De chitarist si basist nu imi mai amintesc cine stie ce din pacate (decat ca avea un fender alb si un pedalier boss me8 parca).

Edited by mihai coporan
Link to comment
Share on other sites

formatia EST a avut componenta: Mihai Napu (voce, chit.-stangaci), Gabi Radan (chit.), Robert Stere (bass), Florentin Milcoff (clape) si Alex Neagu (tobe). muzicieni foarte talentati! unicul lor album s-a numit ZEI DE HARTIE si a fost editat de casa de discuri Metropol Music in 1997. (Mihai si Alex sunt, intr-adevar frati).

Alex Neagu canta in prezent cu Florin Ochescu si cu Mugurel Diaconescu in D.O.N.E.

am cantat cu Alex Neagu, dupa ce se destramase EST-ul si trecuse la Baalbeck Blues Band (alaturi de Catalin Grosu-voc., harm., clape si Dani Vlad-bass), in 1999, 2000 si 2001, cand a fost tobar la BlueservicE si cu Florentin Milcoff in Blue Spirits, prin 2003.

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Multumesc lui StratMan, informatiile oferite contureaza trupa si intregesc puzzle-ul referitor la membrii sai. Acum, ce s-a intamplat cu aceasta trupa, de ce nu au continuat ramane un mister cel putin pentru mine. Nu sunt multi care au ascultat aceasta trupa, insa va garantez ca pentru inceputul anilor 90 sound-ul acestei trupe este remarcabil. Mai ales pentru scena romaneasca. Cel putin mie mi-a ramas muzica lor in cap de cand eram pustan. Imi pare rau ca sunt atat de putini forumisti care stiu cate ceva despre ei. Daca totusi cineva stie povestea lor sau macar cateva amanunte..topic-ul ramane deschis.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Adysoul
Salut tuturor! :)

 

Caut sa aflu mai multe despre o trupa romaneasca numita EST. Nu cred ca mai exista, insa am auzit o melodie prin '98-'99 care mi-a placut enorm - "Iubita mea e o jartea". Aparuse la un moment dat pe o compilatie rock impreuna cu Hardcore Moldovenesc al Zdob si Zdub, deci prin '96. Daca ar putea cineva sa-mi spuna cateceva despre trupa asta, membrii ei, ce s-a intamplat cu ea si cu cei care au cantat in ea ar fi grozav. :)

 

Trupa in formula veche nu mai exista..eu sunt noul clapar..din trupa veche nu mai sunt decit Mihai Napu si Gabi Radan..iti pot da mai multe informatii la tel..0722521584..adi..sunt multe de spus..daca vrei piesele vechi in format mp3 ti le pot da pe mess..nick-ul meu este: soulgatebandadi..Da..asa este!!..aveau un sunet deosebit!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.