www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stickere Pe Chitara


Soulmaster
 Share

Recommended Posts

Guest Wierdguy

are dreptate. In timp ce incingi cu feonul...eventual pus pe caldura, tragi incet de sticker, dar ai grija cata caldura bagi sa nu strici vopseaua

Link to comment
Share on other sites

are dreptate. In timp ce incingi cu feonul...eventual pus pe caldura, tragi incet de sticker, dar ai grija cata caldura bagi sa nu strici vopseaua

Lol, normal ca pe aer cald, ca altfel nu faci nimic.

 

Depinde ce look cauti. Pentru o chestie gen alternative(ma refer la gen, pentru ca mie- peste mana sa zic chitaristi care vor sa arate ca blabla) ar fi cute, pe cand pentru metale lame. Depinde de gust.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

@einar: imi place sa dau detalli complete. Despre stickere: singurele stickere care merita puse pe chitara sun ala pe care e scrisa marca...asta daca ai o chitara marfa...daca ai o hora... fugi si ia feonu`

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy
ce kerry king....ce andreas kiser... si JAMES HETFIELD avea.. :)

si kirki hammet are pe espurile de vanzare pe site...deci..depinde de ce scrie pe ele.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest radioman

Eu am dat jos un abtibild plasticat de pe o acustica, iar lipiciul ramas l-am frecat cu o guma - radiera.

Am facut scurta la mana, dar a iesit tot.

Problema e ca lacul de sub abtibild a ramas in nuanta originala, proaspata adica, in timp ce restul corpului prinsese patina. Prin urmare m-am ales cu un dreptunghi mai deschis la culoare. Mentionez ca abtibildul ala a zacut pe chitara vreo 10 ani pe putin. Nu l-as fi scos, dar se decolorase si arata ca naiba.

Edited by radioman
Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Lipiciul de la stickere sau ramas de la scotch se duce foarte usor cu benzina :) . insa n-am idee ce efect are asupra lacului sau vopselei de pe kitara... asa am dat jos unul de pe o masina :)

 

Sunt convins ca hidrocarburile din benzina pot ataca lacul de pe chitara.

Daca vreti sa incercati neaparat, alegeti o zona mai putin vizibila de pe spate si faceti o proba. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.