www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp fender footman


Guest alexmaniac
 Share

Recommended Posts

Guest Steven

Uitate si pe harmony-central.com

Banui ca iti trebuie un amp pentru studiu acasa, sau pentru un jam cu prietenii.Marea majoritate a celor pe care ii cunosc si care au un Frontman 15G s-au plans de sunetul atat de pe Normal cat si de pe Drive(acum depinde si de gusturi).Un amp pe care merita sa-l incerci e VOX Pathfinder 15R, care chiar daca are doar single channel, dar are temolo, reverb, gain, boost si un sunet foarte fain si e numai bun pentru studiu acasa sau o repetitie cu prietenii.(154 euroi la M&C Musical Instruments)

Oricum, in principiu probeaza cat mai multe amp-uri si o sa-ti dai seama care iti place si care nu.

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Am incercat ampul.Suna ca din borcan.Tre sa mai strang niste bani.Merita sa imi iau xvamp si sa mi-l trec prin calculator direct?

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Hihi, nu am de unde sa strang bani de un amp calumea. Mai bine imi iau o pedala si o trec prin calculator. Un distors sau xvamp

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I
Apropo de asta, a incercat cineva Behringer  V-TONE GM108?

http://www.behringer.com/GM108/index.cfm?lang=ENG

Deja am un combo Fender de 65W dar este prea puternic pentru acasa, si n-as da mai multi bani pe alt combo. Suna decent? A incercat cineva?

13635[/snapback]

 

Io posed un gm108 si sunt multumit de el... suna decent, si are si doua intrari... am bagat in el odata si o chitara si un bas... ca sa nu mai zic ca a facut fata clubului escape... am cantat si acolo la un bal al bobocilor tot pe el... ca nu le mergea statia :)

Link to comment
Share on other sites

Decat sa-ti iei un amp de 15W mai bine o tragi prin comp, potzi shi fara pedala, itzi trebe numa un adaptor shi sunt destule programe de efecte de chitara pt PC, de exemplu Guitar FX Box( bunicel da nu prea profesionist ) sau daca gasesti Guitar Rig de la Native Instruments( super profesionist, cu modele de ampuri, simulari pedale adevarate shi versiunea originala vine shi cu un midi pedalboard cu care poti sa-l controlezi).

 

Io acasa folosesc un Digitech RP80 shi il trag prin iesirea de casti in comp sau direct in boxe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.