www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Behringer Ac108/gm108


Guest Wickerman
 Share

Recommended Posts

Guest Wickerman

Salutare... De curand un prieten de-al meu si-a cumparat un amp mic Behringer GM108 pentru ceva zgomot in scoala cand ne plictisim. Si eu un amp asemanator pentru acelasi motiv, un Behringer AC108. Ideea e ca am facut zgomot, colegi furiosi si drumuri pana la biroul directorului si suntem multumiti. Dar am auzit ca aceste amplificatoare cu TDA2030 sunt un pic cam vai mama lor. Dar totusi exista o diferenta intre ele, al meu avand un tub 12AX7/ECC83 in el iar al lui nu. Daca vreti sa va dati cu parerea pro si contra acestor 2 mici noise-makers, puteti spune orice. Sunt curios de asemenea cine mai foloseste asa ceva in afara de noi.

 

P.S. Chitarele noastre nu sunt Behringer :). El are un Squier Strat si eu un Fat Strat (HSS).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Morgan

am un gm108 de vreo 2 ani, si se comporta la fel ca la inceput... destul de prost. Are un bazait urat in special la coarda sol, care credeam ca e de la chitara initial, dar am schimbat chitara si bazaitul a ramas. Distorsiunile nu mi se par prea rele, de fapt sunt foarte bune (acopera bazaitul)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.