www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa In Cautare De Basist Si/sau Tobosar


Axell_Beck
 Share

Recommended Posts

Cautam membri trupa - basist si tobosar. 

 

Cateva specificatii: zona in care ne aflam este Pitesti (Arges), niveul de experienta la respectivele instrumente nu trebuie sa fie extraordinar de riudicat (fiindca nici noi nu suntem experti, si mai avem multe de invatat, si deci o putem face impruna ;D).

De asemenea, nu conteaza sexul, deci daca am gasi si o fata, am fi mai mult decat bucurosi sa o primim.

 

Acum cateva detalii despre noi:

Salutare, numele meu este Beck. Arta este pasiunea mea. Ador muzica, ascult zilnic, si nu adorm fara. Cant la chitara de un an si ~6 luni la chitara, si am rolul de rhythm guitarist + frontman (vocalist, lider). Colegul, Bogdan (Bob), s-a apucat cu putin inaintea mea de chitara (la naibaaaaaaaaa!! xD), el are rolul de lead guitarist.

 

Sincer, nu suntem genul de oameni care le place sa judece alti oameni, mai ales la prima vedere. Si... suntem si putin amuzanti cateodata, sau cel putin asa am fost mintiti. Deci hai, cu incredere ;D

 

Cam acestia ar fi factorii de luat in considerare.

Pentru RESTUL detaliilor (despre trupa, ideea trupei, scopul trupei, etc.; si mai ales despre noi), va rugam, nu ezitati nici o clipa sa ma contactati pe Facebook (https://www.facebook.com/Axell.Brooks), Twitter (https://twitter.com/Axell_Beck), sau la email Axell.Brooks@gmail.com si discutam oricand.

 

Have a great day!

Edited by Axell_Beck
Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Gen muzical.. ei bine: raspunsul scurt Metal.

Acum un raspuns putin ma elaborat :)) Un fel de Alternative Metal / Post-Grunge, puternice influente Thrash Metal.

Nu nu avem sala de repetitii, fiindca suntem doar 2 insi deocamdata, sti? xD

 

Cred ca o idee mai buna ar fi sa dau cateva exemple de trupe care ne plac si ne inspira, nu? :D De aici poti trage concluzii legate de stilul care va fi abordat. ;)

 

Ei bine: Alice In Chains (stilul lui Jerry Cantrell este superb, parerea mea), Alter Bridge (Mark Tremonti este o bestieeeee), The Big 4 (Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth), clar Tony Iommi (Black Sabbath, dar in special cele doua albume solo ale sale)  :rock:

 

Cam atat imi trece prin cap :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.