www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator Chitara Acustica Roland Ac-40 Nou


divertis
 Share

Recommended Posts

Pret: 1105 RON


Localitate: Timisoara


Contact: the(undersqure)tavi(arond)yahoo(dot)com


Link producator: http://www.roland.com/products/ac-40/


Stare: Nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Salut, vand amplificator chitara acustica Roland AC-40 absolut NOU, cumparat saptamana trecuta. L-am luat cu Black Friday fara sa il fi vazut inainte si e un pic mai mic si mai putin potent decat mi-as fi dorit. As fi vrut AC-60, dar cum nu a fost la oferta, am luat AC-40. Este absolut nou. In plus, intre timp am mai achizitionat un amplif defect de acustica de 65W pe care vreau sa il resuscitez, iar daca imi iese, o sa am doua amplificatoare de acustica, lucru nedorit.

 

Daca nu se vinde in 3 zile aici se va intoarce la magazin, conform celor 15 zile de retur. Mentionez ca il vand la pretul la care l-am achizitionat, pentru pretul actual verificati magazinele. Pretul de magazin este sensibil mai mare (>30-50%).

 

Altfel, amplificatorul are sub 6 kilograme, este foarte portabil avand niste dimensiuni incredibile pentru 35W si "striga" impresionant pentru dimensiunile pe care le are. O jucarie faina, cu acuratete mare.

 

Poze pot pune, insa cum jucaria este brand spanking new, nu vad ce sens are.

 

La schimburi as fi curios de un mixer (eventual ~6-8 canale), poate o chitara electrica sau variante plus bani. Prefer banii.

 

  • Putere: 35 W (17,5 W + 17,5 W)
  • Difuzoare: 16 cm (6,5 inch) x 2
  • Alimentare: Adaptor AC
  • Consum de curent: 480 mA
  • Nivel nominal de intrare (1 kHz): GUITAR CHANNEL: -10 dBu; MIC/LINE CHANNEL: -50 dBu/-20 dBu; AUX IN: -10 dBu
  • Nivel nominal de iesire (1 kHz): LINE OUT: -10 dBu
  • Dimensiuni: 362 mm x 241 mm x 265 mm
  • Greutate: 5,3 kg

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.