www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Drive


Recommended Posts

Salutare. Am de dat o pedala Behringer BO100 Blues Overdrive, in stare perfecta de functionare. Pedala prezinta ceva urme de uzura normala, nimic deosebit, si are velcro pe spate care se poate scoate la cerere. Este o clona de Boss BluesDriver si este foarte "transparenta". Prin asta vreau sa spun ca nu "coloreaza" timbrul chitarei, nu adauga sau nu taie in anumite zone de frecventa, doar distorsioneaza.  Mi se pare ca scoate un drive Fender-ish, foarte potrivit pentru blues. Din punct de vedere al nivelului de distorsiune, poate de la clean boost pana la ceva ce seamana cu un fuzz, deci pot spune ca are gain suficient cam pentru orice.

 

De mentionat ca nu am avut vreodata probleme cu pedala, mereu am reusit sa obtin un ton pe gustul meu, "convingator" si care taie prin mix. Zgomote nedorite, altele decat cele care intervin la orice pedala de drive peste un anumit nivel de gain, sau alte "comportamente dubioase" nu am observat.

 

Deocamdata nu am poze, dar voi posta cat de curand.

 

Pretul este de 60 de lei, iar transportul (prin posta/curier/porumbel etc) este platit de cumparator.

 

Cheers :D

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.