www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Mod Wah Dunlop 535Q True Bypass


comanel
 Share

Recommended Posts

Salutari, 

 

Am luat un 535q ieri, si primul lucru pe care l-am observat, in afara de faptul ca este un wah fantastic, e ca suge din inalte si din output volume foarte mult cand e bypassed. Am tot citit in stanga si in dreapta, si cea mai buna varianta e sa ii pun un 3pdt si sa o fac true bypass.

 

Modelul este unul dintre primele iteratii, care se alimenteaza cu doua baterii de 9v. Nu ma pricep sa citesc scheme sau chestii, dar am un 3pdt la indemana, un pistol de lipit si capacitatea de a urmari instructiuni.

Am nevoie de ajutor, ori ma car cu pedala si cu niste bere pana la cineva din bucuresti (sau iasi pe undeva pe maine dupa ora 12) sa ma ajute sa fac acest mod.

 

Oricum, switch-ul trebuie schimbat, pentru ca dintr-o apasare (probabil) brusc, efectul nu mai decupleaza... so cred ca s-a belit switch-ul ala "meserias".

 

post-651-0-12859500-1438765280_thumb.jpg

 

Asa ca, mare rugaminte, (desi jur ca e scris in stele ca trupa asta sa n-aibe wah la chitara), help me fix it !

Link to comment
Share on other sites

Nu mai zic ca ar fi foarte smecher sa ii fac o treaba de genul:

 

http://www.instructables.com/id/Foot-on-pedal-True-Bypass-crybaby-wah-mod/?ALLSTEPS

 

Contact me on PM, sau 0768563782. Tinand cont de urgenta situatiei, fac o cinste mare. 

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.