www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vind Boss V Wah


dass101
 Share

Recommended Posts

Ca si in titlu. Gasiti detalii despre ea pe site la Roland sau la orice magazin on line. Pe scurt Wah COSM, la fel ca in procesoarele GT. Mai multe modele de Wah celebre, FOARTE "customizabila" :), cu 3 locatii de memorie, in plus un model de Univibe plus citeva modele de distors care chiar suna f bine, desi sint oarecum limitate ca si posibilitati de "tweak" si noise gate. Super solida, circuit optic, adica fara zgomot, la fel si switchul. Excelenta pt cineva care cauta o solutie mai completa.

 

Puteti citi cite ceva pe harmony central la review-uri.

 

In state e 130$, in Europa aprox 165 E.

 

E in stare excelenta, cutie originala si manual (f important de altfel).

 

450 negociabil.

 

PM sau dragos_simionescu@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sincer nu am remarcat nici o problema din pct asta de vedere. Oricum nu prea folosesc canalul de drive din Tech 21, mi se pare un pic cam prea "generic" si fara culoare.

 

Oricum, super amp, toti chitaristii "seriosi" pe care ii cunosc (Patoi, Caminschi) s-au indragostit de el :) Nu prea il mai folosesc, dar ma indoiesc ca o sa il vind prea curind.

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu am remarcat nici o problema din pct asta de vedere. Oricum nu prea folosesc canalul de drive din Tech 21, mi se pare un pic cam prea "generic" si fara culoare.

 

Oricum, super amp, toti chitaristii "seriosi" pe care ii cunosc (Patoi, Caminschi) s-au indragostit de el :) Nu prea il mai folosesc, dar ma indoiesc ca o sa il vind prea curind.

 

Si eu sunt foarte incantat de amp..mai ales de canalul de clean. Ai dreptate..canalul de drive e putin "generic" dar se impaca f bine cu FX-loopul..spre deosebire de alte ampuri pe care am cantat cu un ton mult mai personal...si poti sa scoti un distors destul de corect din el.

din cate am citit ampul (cel putin canalul de clean) se ridica la nivelul ampurilor fender pe lampa...oricum e cel mai corect solidstate de pe piata :)..dar am cam dat-o rau in offtopic

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.