www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitară Framus Spitfire Custom


nandi
 Share

Recommended Posts

Pret: 5000 RON


Localitate: București


Contact: 0737 681 371


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

chitara o am în urma unui schimb cu un coleg pe RGC, iată anunțul original cu pozele lui https://forums.rgc.ro/topic/99594-chitara-framus-spitfire-customin-stare-foarte-buna/?hl=framus+spitfire

colegul își dorea chitara pe care o aveam eu la vânzare, mie îmi convine diferența și o vând pe aceasta.

chitara este minunată, se simte clasa superioară, humbuckerul este modelul Jeff Beck, foarte versatilă ca sunet, tastele sunt jumbo medium, plăcute, tremolo este floating , deci merge și în sus un semiton. 

chitara are o lovitură pe spate pe o muchie, lovitură care nu apare în pozele lui, este posibil să fie ulterioară pozelor. Nu este de la transport, cutia ea intactă când a ajuns chitara la mine. Nu afectează sunetul și nu se vede, este chiar sub cotul drept pe spatele chitarei. Nu am comentat când a venit chitara, nu este o tragedie și chitara este de super clasă. O dau pentru că vând mai multe instrumente și aparate, am cumpărat un bandoneon și mă concentrez mai mult pe asta, mai recuperez din investiția (mare pentru bugetul meu) pe care am făcut-o.

Se poate vedea în București.

Specificatii:

-american swamp ash Tone Chamber System (TCS)body

-flamed maple top

-maple neck/fingerboard

-Seymour Duncan STB-4 humbucker,bridge pickup

-Seymour Duncan SSL-1 single coi middle pickup

- Suhr V60LP single coil neck pickup

-push/pull volume pot care face split coil la doza de bridge

 -framus locking tuners

 

Prețul este negociabil în limite decente. La prețul cerut inițial includ și o husă Fender tweed frumoasă cu interior de catifea roșie. 

Dacă se negociază prețul, se vinde fără husă.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.