www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech 2120 Artist + Control One


Recommended Posts

Pret: 1000 RON


Localitate: Baia Mare


Contact: grigore.borota@yahoo.com


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi
Vand Procesor Digitech 2120 Artist + pedala Control One. L-am primit ca parte dintr-un schimb. Este in perfecta stare de functionare. Are niste efecte foarte faine, cu un sunet "solid". Am un Digitech RP80 dar efectele par "fake", suna mai mult ca un wannabe, comparat cu acest Digitech 2120.

 

Il vand pentru ca, desi am o electrica Squier, nu o folosesc (cant doar pe acustica). Daca as fi avut efectul asta prin adolescentza, poate ma faceam "electrician", la cat de bine suna, dar pentru ca am avut doar efecte cu sunet slabutz, mi-a pierit cheful de electrica si am trecut pe acustica.

 

Nu stiu multe detalii despre Procesor, nu ma pricep. Stiu ca cica ar fi pe lampi, dar unii zic ca nu fac mare lucru lampile. Eu habar n-am, stiu doar ca suna ca "the real deal" nu ca o copie de efect. Suna similar cu efectele din concerte, cu "carne" (cel putin eu asa il aud). Sunt convins ca si un chitarist profesionist poate merge cu unu' d-asta in concert si nu se face de rusine (defapt, un chitarist profesionist, nu se face de rusine nici cu chitara pe CLEAN :)) ).

 

Din ce am citit, pe vremea lor, se vindeau noi cu peste 1000 dolari. Acum nu stiu cu cat se dau...200-300 euro? Pe eBay SUA am vazut intre 250-300 dolari, cu tot cu pedala Control One.

 

Astept oferte cu bun simt. Mersi!

 

P.S. Poza din atasament am luat-o de pe net, dar efectul arata identic. Pot face si poze reale, dar o sa vedeti acelasi lucru :)

post-30391-0-76958800-1430334948_thumb.jpg

Edited by GrigB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.