www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Six Feet Under - Incision (Guitar & Bass Cover By Adi M & Mike_Kidlazy)


 Share

Recommended Posts

Dupa o pauza de mai bine de jumatate de an de la ultimul collab, revin la rampa cu un nou cover: "Incision" de la Six Feet Under.

 

Totul a inceput pe la sfarsitul anului trecut, cand userul Adi M m-a rugat sa-l ajut cu tobele de la piesa asta, si din vorba-n vorba mi-a venit ideea sa fie asta urmatoarea noastra colaborare chitaristica.

 

Si cum am vrut sa ne lasam putin amprenta pe inregistrare, am hotarat sa schimbam acordajul din C# in G# si sa facem coverul sa sune a drujba :guitar::rock:. Din pacate insa eu a trebuit sa raman cu bassul in aceeasi octava ca si chitara, pentru ca atunci cand am incercat sa cant piesa pe coarda a 5-a, n-am reusit sa scot decat o mormaiala din care nu se intelegea nimic (and I didn't even reach the brown note! :lol:), asa ca am renuntat.

 

Asadar, in video avem asa:

 

- in partea stanga: Adi M, care s-a ocupat de chitara, mix si putin de programarea tobelor;

- in partea dreapta: subsemnata, mike_KidLazy, careia ii apartin bassul, programarea tobelor si editarea video :P.

 

In incheiere, ii multumesc lui Adi pentru colaborare si sper sa nu ne oprim aici.

 

Enjoy (or not)!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.