www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doze Fender Telecaster Texas Special [Non Custom Shop]


Mircea Becherescu
 Share

Recommended Posts

Pret: 320 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0741422213


Link producator: http://intl.fender.com/en-GB/guitar-bass-parts/pickups-and-preamps/fender-custom-shop-texas-special-tele-pickups-set-of-2/


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Salut!

 

Vand sau schimb doze de Fender Telecaster Texas Special. Sunt luate de pe un American Telecaster Special, deci nu sunt varianta Custom Shop si nici nu sunt vintage staggered. Pole-urile sunt drepte.

 

Am mai avut astfel de doze in trecut insa atunci eram in alta etapa a vietii si suna ce trebuie :) Acum m-am mai "domolit" si atata output nu imi mai este necesar. Am un Les Paul care sa fie si sa sune a humbucker.

 

Nonetheless, dozele suna criminal pe clean dar punctul lor forte e atunci cand sunt impinse de canalul de overdrive al amplificatorului sau o pedala buna de distors.

 

Pretul dozelor este de 320 de lei (foarte putin negociabil). As fi interesat de schimburi cu seturi de Fender Nocaster/Blackguard, ToneRider sau Hot Classics. Alt fel de seturi/combinatii de doze nu ma intereseaza.

 

Pot fi testate pe Telecasterul meu in Bucuresti, insa cum e logic vor exista variatiuni pe chitara cumapratorului. Pot trimit si prin curier oriunde in tara, pe banii cumparatorului.

 

Raspund pe privat si la 0741422213.

 

Multumesc frumos,

 

Mircea

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.