www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocalist/chitarist Caut Instrumentisti - Bucuresti


killer24
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor muzicienilor de pe RGC.

 

Vin si eu cu o mica propunere pentru doritori. Sunt un tanar muzician din Bucuresti si m-am gandit sa caut cativa oameni pentru distractie in ceea ce priveste muzica mai "veche".

Ca sa fiu mai explicit eu cant la chitara si voce dar stiu cate putin si din celelalte instrumente (clape,bass,tobe). As vrea sa gasesc eventual un chitarist care sa aibe si abilitati vocale pentru backing vocals, un basist si un tobar (desi orice loc inafara de voce este liber pentru toti). 

Fiind o activitate libera si pentru moment lipsita de orice venit financiar nu pot avea pretentii la oameni cu studii muzicale (si nici nu prea ma incanta ideea), asa ca toti doritorii pot da un mesaj atata timp cat stiu ca pot reproduce cateva note dupa ureche, pot canta niste acorduri si cel mai important, le place sa faca asta :P

 

Genul/genurile vizate ar fi urmatoarele (desi pot varia fara nicio problema):

 

Blues-rock, hard-rock, arena-rock, classic rock. Trupe/artisti de referinta:

 

Richie Sambora - Albumele Stranger in this town si Undiscovered Soul

Winger

Guns and Roses

Bon Jovi

Whitesnake

Aerosmith 

 

Lista poate continua la nesfarsit...daca se pot face si compozitii originale, de ce nu? :)

 

Pentru inceput, datorita faptului ca aceste genuri sunt destul de obscur intelese de oamenii din ziua de azi, ma gandeam sa fac totul acustic (mai putini oameni, mai putina bataie de cap).

 

Repet faptul ca momentan totul este DOAR PENTRU NEVOIA DE A NE DISTRA si nu aceea strict de a face bani din lucrul asta. Daca va fi cazul de mai mult am incredere in faptul ca situatia va lua o forma mai bine conturata pe parcurs.

 

Ca si echipament si locatie pot pune la dispozitie urmatoarele:

 

1. Chitara electrica Epiphone Les Paul Special

2. Procesor Boss GT 8

3. Mixer Samson MixPad MXP124

4. Amplificator boxe homemade (500W + 50W rezerva)

5. Boxe Jazz Hi-fi 60 W  x 2

 

Locatia in functie de cati oameni se strang va fi discutata. Daca sunt oameni putini si merita ceva acustic putem face la mine acasa, daca insa vom fi mai multi putem inchiria un spatiu si duce lucrurile acolo (mai am acasa boxe cu nemiluita si amplificatoare dar nu le aduc aici la Bucuresti momentan ca n-am loc de ele).

 

Astept parerile voastre si eventuali doritori.

 

O zi buna, Multumesc RGC ! ! !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salutare , am 14 ani sper sa fie ok eu cant rock eventual jazz sau blues stiu si unele game gen pentatonice etc. mai am un prieten chitarist canta la fel suntem foarte buni prieteni si ne gandeam daca doresti . eu sunt si vocal dar si chitarist . ar fi ok sa ne intalnim noi avem o sala de repetitii si noi venim cu aceleas ganduri de  a ne distra :)) , daca e ma contactezi sa vorbim mai multe despre sala daca esti interesat. o seara buna . 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.