www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

La Super Oferta - Mixer+Procesor Efecte+Compresor


Recommended Posts

Pret: 3500 RON


Localitate: Pitesti


Contact: 0765438723


Link producator: http://www.allen-heath.com/ahproducts/zed-420/


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vând Mixer Allen & Heath ZED 420, împreună cu Lexicon MX200 și DBX 166XL. Mixerul și procesorul le-am cumpărat de noi. Compresorul îl am de la mâna a doua, dar funcționează cum ar trebui - perfect.

 

Mixerul este în stare foarte bună - 95% din folosire a fost într-o sală. Rar în vreo deplasare. Doar la canalul 16 mi s-a rupt un cap de jack în interior - se poate scoate, dar nu am avut nevoie de acel canal și nici timp să îmi bat capul cu asta. Am luat în calcul și asta la prețul pe care l-am pus.

 

Sunetul este foarte bun, Allen & Heath este o firmă cu adevărat profi. Și Lexicon și DBX sunt firme cu reputație excelentă în domeniul sunetului.

 

- 16 canale mono + 2 stereo

 

- Intrări XLR și Jack Neutrik

 

- Insert pe fiecare canal -  pentru adăugare procesor efecte pe fiecare canal separat

 

- Direct Out pe fiecare canal - util pentru înregistrări audio multitrack sau solo. Dacă ai o interfață audio, poți scoate semnalul fiecărui canal în parte pentru a-l înregistra și mixa ulterior pe PC.

 

- 48 V pe fiecare canal -  pentru microfon de studio de exemplu

 

- EQ pe 4 benzi -  din care 2 sunt parametrice (extrem de util)

 

- Butoane: Mut, PFL (Pre-Fade Listen -  adică îți arată puterea semnalului microfonului sau instrumentului la luminițe, mai simplu spus), selecare grup -LR, M, 1,2 sau 3,4 - astea sunt sub-grupuri

 

- 4 sub-grupuri - Se pot crea 4 sub-grupuri pentru mixaj (de ex; Grup 1: Voci, Grup 2: Clape, Grup 3: Tobe, Grup 4: chitări, etc)

 

- Are Mixer Matrix 7x2 - util pentru mai multe difuzoare, mixaj separat al fiecărui grup creat, transmisie/broadcast, înregistrare separată a fiecărui grup (voci, clape, tobe, chitări), etc...

 

- 6 Auxiliare - util pentru monitoare sau inserare efecte  Eu de exemplu folosesc Aux 5 pentru Lexicon MX200, și la canalele de microfoane ridic volumul la Aux 5 și am efect cât vreau eu. Aux 1 îl folosesc pentru transmisie live și alte boxe active, puse în încăperi separate.

 

- USB - pentru înregistrare stereo a întregului sunet sau pentru a reda muzică de pe PC. Mixerul este văzut ca placă de sunet de către calculator.

 

 

La prețul ăsta oferta este foarte bună. Nou se găsește între 4.869 -  5.330 RON: http://www.partysound.ro/mixer-allen-heath-zed420-p-10441.html 

Am nevoie de bani, nu alte ustensile. Ar fi bine să fie testat pentru a nu exista dubii. Cum se spune de obicei : „Accept orice test.....”. Se pot testa toate 3 într-o sală medie, am și difuzoare și microfoane, tot ce trebuie pentru test.

 

Dau și cabluri speciale pentru cele 2 procesoare - astea sunt gratis. Le-am luate de pe Thomann.

 

Atenție: nu vând separat cele 2 procesoare,

post-17047-0-77513100-1419804005_thumb.jpg

post-17047-0-11236600-1419804017_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.