www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tc Helicon Voicetone D1


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bacau


Contact: alex_oancea@yahoo.com/ 0751402467


Link producator: http://www.soundcreation.ro/procesoare-de-voce-cid429_1751/tc-helicon-voicetone-d1-id12804.html


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Schimb efect pentru voce Voicetone D1 (Pedala de dublaj vocal) cu o chitara decenta, in genul Squier Buller ori ceva asemanator, sau cu un amplificator pentru chitara. Exclus Harley Benton, si lucruri de genul.

Pedala vine cu cutia, incarcatorul si cartile ei. Daca mai gasesc garantia, o dau si pe aceea. Am cumparat-o prin martie, si-am folosit-o la vreo 10-12 reepetitii, si vreo 3-4 cantari. 

Poate face terte (Group - terta inferioara si superioara simultan), o voce pe acelasi ton (Loose), sintetizare (Thick), Octava inferioara (Oct dn), octava superioara (Oct up), octava superioara si inferioara simultan (Shout) si Detune + Tight.

Un pret estimativ pentru schimb ar fi 400 de lei, ea noua costand aproape 600.

Link to comment
Share on other sites

am doua pedale la vanzare,care stiu terta.Digitech-ul urmareste  armonia,acorduri(chitara,clapa)TC Helicon-ul are microfoane pentru a"scoate" terta din muzica,unele au nevoie de midi.e mai complicat treaba cu terta,D1 cum urmareste muzica,de unde stie pe ce armonie,acord,baza sa faca terta.e un UP gratuit din partea mea,sper,ca am ajutat un pic,sa lamurim cum merge treaba cu"terta".spor la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.