www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Iphone 4 + Accesorii Pt Chitariști


Adi M
 Share

Recommended Posts

Așadar, vînd următoarele:

 

1. iPhone 4 16GB, negru, necodat, cu iOS 7.1.2, fără jailbreak. Uzura este aproape insesizabilă, pentru că a fost ținut mereu în husă și cu folii față-spate. Singura "problemă" este că butonul power nu mai face click. Adică a intrat un pic în carcasă (ca și cum s-ar fi stricat arcul de sub el). Nu știu sincer cum s-a întîmplat asta, dar funcționează fără probleme. Doar că nu mai e "clicky".

 

Pentru colegii chitariști, care n-au neapărat nevoie de un telefon, vînd și accesoriile:

 

2. iCon iPlug G - interfață chitară-iPhone cu o intrare de chitară, una în iPhone și o ieșire de căști.

 

3. Interfață audio Behringer UCG102;

 

4. Cablu scurt Cordial.

 

Eu am folosit (și încă folosesc) următoarea configurație, pe care v-o recomand:

 

Chitară -> intrarea iPlug-ului -> iPhone și ieșirea de căști a iPlug-ului în intrarea de chitară a Behringer-ului -> căști/monitoare/boxe/amplificator și calculator prin USB. Asta dacă vreți (și) să înregistrați în calculator, eventual.

 

Sau Chitară -> iPlug -> iPhone și căști/boxe, pentru exersat.

 

Puteți folosi următoarele aplicații excelente, special pentru iOS: JamUp XT, AmpKit, AmpliTube, BIAS și, desigur, GarageBand. Și multe altele.

 

Nu aveți latență perceptibilă, fără feedback și puteți înregistra ori direct în iPhone (prin GarageBand sau recorder-ul JamUp + AudioBus), ori în calculator, folosind UCG-ul sau ce interfață aveți voi.

 

Prețul este de 600 lei pentru iPhone și 200 lei pentru accesorii.

Telefonul îl vînd separat, accesoriile nu.

 

Nu mă interesează schimburi. Pot trimite și în țară, dar prefer în București/Buzău pentru predare personală.

 

EDIT: Văd că nu s-a afișat antetul clasic cu date de contact ș.a.

 

Îmi puteți scrie aici sau la m3adi3c@yahoo.com, la telefon 0727 826 119 sau pe Facebook la https://www.facebook.com/m3adi3c

 

P.S. Cu scuze, dar am resetat și formatat telefonul, motiv pentru care nu vă pot arăta probe. Însă dacă doriți să-l cumpărați, vă invit la mine și vă ajut să-l setați cum doriți.

 

 

post-3947-0-60209300-1415265562_thumb.jpgpost-3947-0-74770700-1415265578_thumb.jpgpost-3947-0-58957800-1415265592_thumb.jpgpost-3947-0-29524100-1415265605_thumb.jpgpost-3947-0-25055700-1415265619_thumb.jpg

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.