www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Analog Sound Delay Cu Fx Loop


Recommended Posts

Pret: 350 RON


Localitate: Timisoara


Contact: PM


Link producator: https://www.facebook.com/riotdevices?fref=ts


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi

Trebuie sa-mi fac curatenie am deja 3 pedale de delay si una pe drum (Alter Ego x4); Fashbackul din poze e pe plecare iar Nova delay nu-l dau pt nimic in lume; Asa ca din pacate trebuie sa ma despart si de pedala facuta de Gabi Tudoran (cel care acuma se ocupa de Riot Devices pt cine nu stie) si intitulata Space delay.Am vrut f mult un delay cu fx-loop intern sa experimentez (de altfel in sample-urile puse cam asta se intampla...sorry nu am avut prea mare inspiratie si ele sunt facut cand am primit delayul)si cum am zis ca un Timeline sau JHS Panther reprezinta o investitie prea mare pt o curiozitate, l-am contactat pe bunul meu prieten Gabi care ca deobicei a facut treaba superba.Mie mi se pare ca seamana in directiea MXR carbon copy, are 2 switchuri unul pt fx loop si un buffer pe bucla loop-ului in cazul in care avem kilograme de efecte in bucla, e foarte smecher construit, stiu ca o sa-mi para rau ca il dau,insa il voi utiliza rar de acum incolo si am multe pedale si vreau sa imi fac un singur pedalboard mai compact si organizat, asa ca cu toata durerea tai in carne vie!o sa mai apara pe aici si alte pedale din ograda...Nu prea as face schimb, dar puteti intreba nu se stie niciodata.Transportul il plateste cumparatorul (~25 de lei prin curier).Noua pedala a fost in jur de 500 de ron daca imi aduc bine aminte.

post-4996-0-79793100-1410108277_thumb.jpg

post-4996-0-81490200-1410108288_thumb.jpg

clean delay + fx loop.MP3

delay + drive.MP3

delay clean.MP3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.