www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

o alta incercare de blues...


Jeanov
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

hmmm cm / fm7 / gm7.... foartre interesanta armonia asta... spune repede ... tu ai facut-o sau e un backing luat de undeva... mi-a placut ... chiar tare mult

Link to comment
Share on other sites

"se poate si mai bine"ar spune unii.cred ca se poate si mai bine la oricine spun eu.niciodata nu e indeajuns de bine pt oricine.stiu ce ai fost ca si chitarist si ce esti.e o mare mare mare evolutie pt ceea ce esti.ai evoluat.nu vreau sa te raportez la nici un chitarist decat la prorpria ta personalitate,asa mi se pare corect.ai un vibrato mult mai convingator dar tre sa il faci si mai convingator,mult mai cu vana,cu putere.ritmic te cunosc si nu stai rau ,dar se poate si mai bine.la piesa asta asa ai vrut sa o canti mai liber asta cred eu.ai noroc ca te-ai apucat de tobe cum ti-am spus :) .tine-o tot asa intro continua evolutie si sa nu indraznesti ca vreodata sa fii multumit de tine insuti :) (si sa nu mai bei atata :) ca mine)

Link to comment
Share on other sites

mey Marius de la tine nu am nevoie de vorbe de bine da iti multumesc pentru ele :)

iar cu bautul...stii ca nu beau cat tine................................ci mult mai mult :)

dar sa revin la piesa,nu este vorba doar de piesa asta ci in general sunt mai free si imi place totul sa fie spontan sa se auda exact ce simte instrumentistul in momentul respectiv..... :)

 

astept critici si orice vorbe de bine sau de rau aduse la piesa...sau la adresa mea :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bravo... Din curiozitate ti-am ascultat si piesele mai vechi. Evolutia este evidenta.

 

Este un lucru extraordinar ca poti sa simti spiritul blues la 16 ani. De obicei asta vine cam dupa 30. Copiii de varsta asta (si chiar mai mari) alearga dupa metale grele, hardcore, grunge, death si alte "gajaituri".

 

Sfatul meu: nu incerca pasaje de viteza decat la 1/2 din viteza pe care esti sigur ca o stapanesti. Mai bine 3 note simtite si un bend cu tensiune decat 32 de note bune si 3 ratate care le strica si pe celelalte.

 

keep it up!

 

Felicitari si numai bine in 2007.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.