www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Always By Bon Jovi And Enter Sandman By Metallica


 Share

Recommended Posts

 Salut ! Ei bine ,am reusit sa inregistrez un cover dupa Always , melodia mea de "suflet" . E prina singurele ,daca nu chiar singura , chiar inseamna ceva , cuprinde un sentiment anume . Unele parti mi se par as fi putut mai bine , dar altele imi plac cum au iesit .Still .. 

 

A doua melodie , eh , clasica , am inregistrat-o dupa , am profitat ca vocea era oarecum ragusita dupa atatea ore de practice :) ) . Pls , nu dati cu pietre :lol: ) . Multumesc , salut ! 

 

 

 

 

PS : I LOVE BON JOVI . 

always2.mp3

enter.mp3

Edited by Micutu JBJ
Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Am crezut cand am dat drumul la a doua .....stai inca sunt in soc , am crezut ca tu esti acela care canta la chitara si ai facut si a doua chitara ...in fine , tarziu mi-am dat seama .... Ai de lucrat , nu ai vreo gagica care canta bine sa te ajute sa treci la urmatorul nivel?Voce rea nu ai , falsezi destul ...dar se rezolva ...cum la o chitara ii tragi corzi noi , reglezi octavele si bla bla asa poti si tu ... faci asta doar daca esti chiar pasionat.

Edited by Big Tree
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chiar nu stii sa canti :). sincer :lol:.

Daca vrei, despic firul in 4:

1 - Nu ai ureche din moment ce cantai cu el si erai mai jos ca el. Nu ai facut asta intentionat, pt ca nu ai tinut-o toata melodia. Uneori ajungeai la tonalitatea lui

2 - falsezi f mult (din moment ce ajungi si la o tonalitate si la alta)

3 - timbru ... nu ai cum sa-ti dai seama din moment ce tu nu ai cantat.

 

Daca ajungeai la American Idol, te facea Simon ala varza :lol:) (sau virgil iantu :) ).

 

Putem aprecia DOAR initiativa, da' avand in vedere ca am ajuns aici prin topicul "vocali" ... pfff ... mult prea mult spus vocal.

Si faptul ca ceilalti fac aprecieri la melodia ta, (always), imi confirma ceea ce cred despre forumuri :). Nimic util :). Cei adevarati nu stau pe forum, sau scriu f rar cand chiar cauta ceva.

 

Ciuszz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut ! Ei bine ,am reusit sa inregistrez un cover dupa Always , melodia mea de "suflet" . E prina singurele ,daca nu chiar singura , chiar inseamna ceva , cuprinde un sentiment anume . Unele parti mi se par as fi putut mai bine , dar altele imi plac cum au iesit .Still ..

 

A doua melodie , eh , clasica , am inregistrat-o dupa , am profitat ca vocea era oarecum ragusita dupa atatea ore de practice smile.gif ) . Pls , nu dati cu pietre smile.gif ) . Multumesc , salut !

 

 

 

 

PS : I LOVE BON JOVI .

intreaba si tu pe cineva cam ce inseamna tonalitatea , mai ales in legatura cu piesa asta pe care o interpretezi , poate reusesti sa repari greseala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.