www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Grosmann Pr14


boondak
 Share

Recommended Posts

chitara grosmann pr14

pret- 12milioane

 

caracteristici tehnice:

grif de mahon, corp de arin, doua doze humbuker , schimbator cu trei pozitii, cate un potentiometru pentru ton respectiv volum. tremolo wilkinson, finisaj natural

constructie:

chitara pare sa fie construita destul de sanatos , lemnul este de buna calitate, tremolo foarte bun, partea electrica fara nici un fel de probleme(schimbatorul functioneaza fara zgomot, potentiometrele isi fac treaba foarte bine)

La o prima impresie chitara se comporta bine (chiar peste asteptari ), este foarte bine echilibrata , are un sunet destul de curat si puternic, sustainul este rezonabil dar cel mai important aspect care contribuie la aceasta impresie este calitatea grifului.Griful este excelent ,destul de subtire si foarte comod (cel putin pentru mine) nu falseaza deloc iar inlay-un arata grozav.

Singurul capitol cu ceva probleme este finisajul.Chitara nu este lacuita ci este ceruita ceea ce face suprafata astfel tratata exagerat de sensibila la orice fel de actiune.Mici" neatentii " de finisare au fost si in zona imbinarii grifului cu corpul insa le/am remediat cu usurinta in careva minute. Nu ca ar conta foarte tare lucrurile astea dar la pretul asta se asteapta un finisaj putin mai ingrijit.

Avand in vedere ca am cumparat-o de pe net nu pot decat sa apreciez promptitudinea cu care s-a facut livrarea si buna comunicare pe care am avut-o cu Cristi .

Raportul calitate -pret sensibil mai bun fata de produsele din aceiasi categorie de pret.

Nota : 8,5

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.