www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

VOX vs.Peavey


Guest dau.bine
 Share

Recommended Posts

Guest dau.bine

Sall All

Caut un combo ieftin pt. a amplifica o electroacustica.

Momentan , din ce se gaseste pe piata, doua modele mi-au atras atentia : VOX pathfinder 15 si Peavey Rage(Blazer eventual). Ma intereseaza un ton clean , cu suficienta dinamica si in special sa sune destul de legat.

Poate imi dati si mie ceva sugestii.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand pentru chitara electoacustica un amplificator de bas, lucreaza pe frevente mai largi, sigur suna mult mai bine decat un combo pentru chitara " electrica"!

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand pentru chitara electoacustica un amplificator de bas, lucreaza pe frevente mai largi, sigur suna mult mai bine decat un combo pentru chitara " electrica"!

corect

sunt ampuri de bass cu dif separat de inalte,alea chiar ca acopera o gama mai larga

Link to comment
Share on other sites

Guest dau.bine

Sall All

Pina la urma am hotarit asa :

mi-am comandat un Celestion de 12, un 12 GT de 75 pe care il montez intr-o incinta inchisa de vreo 50 l.

Povestea asta ma costa vreo 5 mil.

Am dat in lucru un etaj final pe lampi cu doua 6L6 care o sa-mi dea vreo 30-40 W - alte 5 mil

Deci cu vreo 10 mil. sper sa am un kit care sa sune suficient de decent, comparativ cu optiunile care le am pe piata la acelasi pret. Eventual, daca o sa simt nevoia,o sa-mi fac rostu si de un horn , sa mai aduc ceva in inalte. Va tin la curent...

Multumesc tuturor pt. sugesii , Pa!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.