www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Multiefect Digitech Rp 255


Recommended Posts

Salutare!

 

Vand procesor chitara Digitech RP 255, in stare perfecta de functionare, in cutia originala, inca in garantie.

 

Este un procesor expresiv, are pe langa simularile de amplificatoare si efectele incorporate un looper si drum machine.

 

Am luat procesorul acum cca. 1 an pentru drum machine si pentru a avea o solutie mai ergonomica cu care sa pot canta si repeta cand ma deplasez. In mod normal am un multiefect din gama BOSS plus o serie de pedale aditionale + amplificator pe lampi cu care cant.

 

In realitate, am ajuns sa il scot din cutia originala de maxim 8-9 ori in toata aceasta perioada, doar in casa.

Este in stare perfecta de functionare, inca in garantie.

 

Procesorul este o alegere f. potrivita pentru un chitarist mediu sau incepator. Inainte de acest RP255 am avut si un RP90 (fratele mai mic) cu care am cantat live fara probleme, procesorul face fatza mai mult decat onorabil - in conditiile in care RP90 are mai putine functii.

 

Procesorul vine cu CubaseLe cu licenta si cu cablu usb pentru conectarea la computer (inregistrare directa prin USB in orice studio digital).

 

Procesorul se poate proba in Bucuresti si se poate livra oriunde in tara prin Fan Courier (costul livrarii nu este inclus).

 

Procesorul nou este 675 RON de la GuitarShop: http://www.guitarshop.ro/efect-chitara-digitech-rp-255-multi-effects-processor_p757.html. Pretul de vanzare este de 450 RON.

 

 

Pe scurt, lista de functionalitati arata astfel:

  • 20 Second looper
  • 94 Amps, cabinets, stompboxes and effects
  • 24 Amp/Acoustic Types
  • 15 Cabinet Types
  • Lexicon® Reverbs
  • 30 Tone and 30 Effects Libraries
  • 120 presets (60 factory, 60 user)
  • Cubase® LE4 recording software included
  • Up to 5 seconds of delay time
  • 24-bit 44.1kHz sample rate
  • 60 High quality drum patterns
  • 2 x 2 USB audio streaming
  • USB editing via DigiTech X-Edit™
  • Independent 1/4" Left and Right Outputs
  • Amp/Mixer switch to engage speaker cabinet model
  • Stereo 1/8" headphone output
  • Stereo 1/8" Aux Input
  • Built-in chromatic tuner
  • Durable die-cast chassis
  • Built-in expression pedal
  • Power supply included

Up!

 

Am coborat pretul la 400 RON. Procesorul este in stare perfecta de functionare, e pacat sa stea in sertar.

Edited by Ender
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.