www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Harley Benton Si Amplificator Si Husa


fixxxer
 Share

Recommended Posts

Vand chitara Harley benton strarocaster 245lei

An fabricatie 2007

dupa cum se vede in poze are semne de uzura

Stickurile se pot da jos la cerere, nu ascund alte semne de uzura

Am facut o gaura in plastic pentru a pune o doza dubla, insa cand am revenit la doza simpla am ramas cu gaura asa ca am acoperit-o cu alt plastic dupa cum se vede in poze.

Nu mai am bara de tremolo, am pierdut-o fiindca n-o foloseam

Are un "action" ok, nu are fret buzz, deci e in regula doar ca nu arata prea bine avand in vedere ca are totusi 7 ani


Mai vand si husa cu 35 lei, fermoarele functioneaza perfect, are buzunar incapator. si 2 "manere" mari pentru a fi purtata in spate ca un ghiozdan


Amplificator Harley Benton HB-40R

40 Wati

pret 245 lei

Tot din 2007, modele mai noi arata altfel, au mai putine gauri pentru jack...

Uzura normala, desi difuzorul e in stare foarte buna fiindca n-a fost dat la mai mult de jumatate din volum, fiind folosit doar pentru studiu in casa

Defecte:


Are potentiometru pentru volum clean schimbat fiindca s-a defectat, deci acum functioneaza bine, insa atunci cand l-am dus la reparat, am spus electricianului sa nu mai puna toate suruburile la loc pentru a fi mai usor de desfacut. Asadar, ii lipsesc amplificatorului 2 suruburi, insa nu afecteaza cu nimic functionalitatea sau esteticul...

Este mai util decat modele noi deoarece are 2 intrari petru instrumente care pot fi folosite concomitent. La mine chiar a fost util fiindca atunci cand mai venea cate un amic la mine, bagam si basul si chitara in el si ne "jamm-uiam" cu spor :)


NU are rost sa vorbesc despre calitatea sunetului, sau a componetelor, acest pachet fiind unul ieftin destinat incepatorilor. Eu m-am folosit de el 7 ani iar acum mi-am achizitionat un set mai bunicel.


Cablu 3 metri 25 lei

husa 35 lei

chitara 245 lei

Amplificator: 245 lei


Total: 550 lei


Prefer sa le vand impreuna de aceea o sa fac o reducere pe pachet

Pret pachet: 490 lei usor negociabil

NU doresc sa fac schimburi, nu livrez in alta localitate. Livrarea se face doar la mine acasa in Piata Romana, dupa ce ii facem o proba.


Nu stiu cat de util e, dar

pun si un link cu o inregistrare in care cant la aceasta chitara, acest amplificator si cu acest cablu :)


post-6023-0-41808000-1401626836_thumb.jpg

post-6023-0-15706500-1401626848_thumb.jpg

post-6023-0-51651900-1401626857_thumb.jpg

post-6023-0-97038100-1401626866_thumb.jpg

Edited by fixxxer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.