www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Calea Victoriei - Lansare Single " Nu Mai Conteaza" (Teaser)


Leftie
 Share

Recommended Posts

Printre umbrele si nuantele gri ale marelui oras cu al carui destin ne confundam mai mult decat am vrea sa recunoastem, am ales sa compunem un album care sa surprinda echivocul si norocul la mana carora stau personaje banale, traind fie visul bunastarii materiale dobandite prin venirea in Bucuresti, fie irosind noapte dupa noapte in cluburile Centrului Vechi sau poate doar mergand la coafor intr-o zi nefasta.

Toate piesele acestui album amintesc oameni diferiti care incep sa dezvolte trasaturi comune, sub amprenta acestei rascruci de drumuri care este, de fapt, Bucurestiul , un mare oras de tranzit la portile Orientului, in care totul este posibil si nimic nu e sigur. Masa eterogena nu are un nucleu, vreo tinta sau vreo linie comuna, singura impresie care se degaja din fiecare ipostaza a vietii in Bucuresti este ca insasi prezenta fiecaruia dintre noi, pana la unul, pare efectul unui joc al intamplarii care ne-a aruncat aici.

Si cum vorba spune ca “omul sfinteste locul”, iar noi, slava Domnului, nu traim in vreun “oras sfant”, ramane doar sa ne bucuram de muzica si de fiecare clipa frumoasa pe care v-o putem darui, incercand sa pictam in culori mai vii acest gigantic cuib al pasarilor calatoare in care, oricat ne-am putea amagi ca ar fi altfel, ne regasim uneori un pic si alteori deloc.

 

Acesta este teaserul, sper sa va placa si ne auzim miercuri la lansarea oficiala a single-ului. Va multumesc pentru feedback si sprijin. Mai multe detalii despre noi pe pagina de facebook : https://www.facebook...eaVictorieiBand

 

http://www.youtube.com/watch?v=4xnaX-wsXRM

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.