www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti, Caut Trupa.


Cucuteanu Iustin Codrin
 Share

Recommended Posts

Salut! Sunt Iustin,am 19 ani, cant la chitara de vreo 3 ani, mai mult acustic, dar si cu electrica ma inteleg. Scule prorpii, mai putin pedala. Caut oameni seriosi, care vor sa se distreze, sa aiba pasiune pentru ceea ce fac. Ma puteti gasi si pe facebook la Cucuteanu Iustin Codrin. Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

cauti oameni seriosi care conving ca sunt sau pe cineva care se distreaza? Ai putina practica, din ce spui tu mai sus si asta arata nivelul de instruire care pt o formatie de muzica(orice gen) e destul de esential ca sa vezi unde esti si unde poti sa ajungi. Sunt f.multe concursuri de muzica, un exp GBOB, unde tinerii amatori se duc alaturi de trupe sau singuri tocmai in ideea de a-si face band dar o sa vezi ca nu merge. Doar sa apari, sa spargi o chitara in bucati si lumea sa bate din palme, mama ce chitarist e asta... Citeam descrierea ta de la profil ca abordezi cu usurinta orice gen musical. Eu cant de 5 ani jumate si visez in continuare sa cant orisice tip de muzica. lol

 

Oricum, succes!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, explica-mi si mie prima propozitie, caci din exprimarea ta nu inteleg nimic. Spun ca pot aborda orice stil,nu zic ca il si fac extraordinar, dar il pot aborda, e o diferenta. Eu caut oameni seriosi pentru care pasiunea nu inseamna ca azi canta 2 melodii, lasa chitara 2 saptamanii si se mai gandesc dupa. Pasiunea e ca un viciu, ai nevoie de ceea ce faci zilnic, si mi-ar placea sa gasesc asemenea oameni.

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea mea a fost daca cauti oameni seriosi(muzicieni cu pregatire) sau doar care se distreaza(pusti). ;) Despre ''clarificarea'' pe care tocmai ai facut/o asupra stilurilor muzicale te contrazic. Nu e nici o diferenta intre a executa o varietate de muzica si a face ceea ce inseamna ea. N-ai cum sa faci blues de exp daca nu sti de unde deriva. Si aici se fac o multime de confuzii...ma refer si la improvizatie, fara sa aibe legatura cu genul). So...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.