www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Acustic Project Bucuresti


Razvan1993
 Share

Recommended Posts

salut numele meu este Razvan caut sa colaborez cu diverse trupe ce au nevoie de chitara acustica. detalii despre mine...cant de 6 ani la chitara, instrumentul predominant este chitara electrica dar cum echipamentul este scump iar pretentiile mele sunt de a intra intr-un proiect serios evit sa ma prezint cu chitara electrica >>nu cred ca isi doreste vreun profesionist un sound venit dintr-un procesor zoom de nivel mediu ( chitara electrica pot spune ca ar face fata dar vorbim de un sound dragut deci asta include si restul) >>in schimb m-am reprofilat pe o chitara electro-acustica Takamine (suna bine, prezentabila pe scena ) pe care o stapanesc destul de bine. Altceva ce pot sa spun despre mine, sunt pasionat cam de toate genurile de muzica (dar am o mica scanteie pentru progressive rock si latino ), de vreo 3 ani am renuntat sa mai folosesc tabulaturi sau partituri si fac melodiile integral dupa auz deci pot spune ca acesta este atuu-ul meu. Am cantat prin Constanta intr-un proiect muzical numit Highschool band timp de 1 an dupa care diverse colaborari prin orasul natal. Daca ar fi sa ma apreciez ca si nivel uitandu-ma la muzicienii din Bucuresti m-as arunca undeva in galeata celor de nivel mediu si o spun pentru ca n-as vrea sa irosesc timpul cuiva care cauta un profesionist in adevaratul sens al cuvantului . Pot sa indeplinesc si rolul de chitara ritmica si cel de chitara solo, lucrez cu metronom in caz ca va faceti griji de alt chitarst care canta pe langa, sunt atent la cei din jur ce fac nu cant de capul meu, imi place sa fiu o parte dintr-o melodie ci nu toata melodia. Acum ca disponibilitate cu timpul stau mai prost pentru ca in ciuda dorintelor mele uriase de a continua in muzica studiez o facultate care n-are nicio treaba cu muzica si deci voi putea repeta vinerea, sambata si duminica in regim de cateva ore pe repetitie, daca treaba-i buna si ne intelegem uluitor de bine muzical s-ar putea sa va aduc mancare la studio sa lucram pana dimineata. Ma repet, caut oameni cu experienta muzicala, care au mai cantat in trupe, in cluburile din Bucuresti, oameni de la care pot invata, lideri convinsi si stapani pe instrumentele lor pentru ca nu vreau sa ne irosim timpul unul altuia cel putin al meu e foarte putin si setea mea pentru muzica si performanta este prea mare. Ma puteti contacta la adresa de email razvanvz@gmail.com. Ne auzim!

Edited by Razvan1993
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.