www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pt. acustica


Guest Baumwolle

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Stiu ca acest topic a mai fost discutat, dar as mai dori inca o data urmatorul raspuns, dupa care topicul poate fi sters.Intrebarea este:

 

Ce melodii poate sa cante pe acustica un chitarist care canta din septembrie, dar avand in vedere ca e a 12a a cam lasat chitara de-o parte de ceva vreme...Nu ma refer la folk, ci la rock, mai dur sau mai soft, dupa caz, dar care sa sune bine pe acustica.Nu-mi spuneti ca nu se poate, pentru ca eu am ascultat "Master of Puppets" si "Seek and Destroy" pe acustica si nu sunau deloc rau.

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Vezi Guns N'Roses.Au o multime de melodii care pot fi cantate pe acustica si nu sunt greu de invatat pentru unul care canta din septembrie.Eu unul cu din astea am inceput...

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Tre sa o iei usor usor.Nu din prima sa vrei sa stii un solo cap coada.Daca intr-o zi inveti 15 note dintr-un solo e un progres.Solo-urile lui Slash nu sunt foarte greu de invatat, doearece el abordeaza in general un stil "pasnic" :) .Incerca si ai sa vezi...Nici o melodie nu e grea daca vrei cu adevarat sa inveti...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionutz

Pai chiar Seek and Destroy ar trebui sa poti sa o canti ca tot ziceai de ea mai deverme. La Master of Puppets e posibil sa fie prea rapida...eu ma cam incurc in ritmuri de la viteza... (adica si eu cant din toamna, de-aia zic :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest dau.bine

greu pe acustica man, probabil vei pierde din viteza pt ca este un instrument mai dur, iar corzile nu le potzi cobori f. mult pt ca se aud prost pocnind pe taste.Tehnici de electrica: bending. hammer on ,pull of etc mai greu de executat.Parerea mea: acordeaza cu un ton mai jos si adapteaza acolo unde esti coplesit de dificultatea in executie. Instaleaza GP3 sau 4 Du-te pe mysoongbook.com, s ai sa gasesti acolo piese cite vrei in orchestratie completa sau partiala .Te descurci ,cumva

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.