www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist, Caut Trupa/muzicieni Cluj


savel
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Ma numesc Pavel si caut o trupa sau oameni pentru un proiect nou.

Cant la chitara de vreo 7-8 ani. Am cantat in cateva trupe, uneori si vocal. Pot contribui si cu backing vocals sau, daca nu e vorba de ceva f tehnic, si mai mult. Pot participa activ la compozitie, am cunostinte de teorie muzicala si inspiratie.

 

Ce anume cant la chitara? chestii destul de variate, de la Pantera, Alice in Chains, Queens of the Stone Age la blues, jazz si funk. Nu ma sfiesc nici de la piese acustice, balade. N-am sa insir tot ce ascult/cant aici dar daca nu e metal extrem (black, grindcore, etc) sunt sanse mari sa fie pe lista.

 

Dati un semn! Sunt deschis si la idei noi, sau pur si simplu pentru un jam session.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut Pavel, eu cant la chitara acustica si vocal ... activam cu o trupa de cover, dar pt ca restul componentilor cantau si in alte proiecte muzicale ... a cam ramas in aer totul.Daca suntem compatibili in ceea ce priveste preferintele muzicale, poate incercam sa facem o cantare impreuna si apoi se formeaza si trupa, ca doritori ar fi. Lasa-mi un nr de tel daca mai e valabil ce ai scris aici, daca nu punem de-o trupa, macar bem o bere si mai schimbam idei. Salutare !!!!!!!!

Ivan

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.