www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Progressive Rock/fussion/metal Bucuresti Cauta Voce


Michell
 Share

Recommended Posts

Ma numesc Radu Florea am 34 ani fiind din Bucuresti, sunt compozitor, multi instrumentist si cu o mare experienta de management intern al unei trupe. Am colaborat cu multe trupe si diversificate din punct de vedere stilistic.

 

Intiiez un proiect ambitios denumit Sonar Of Life , un proiect de progressive rock/metal cu multe elemente de fussion si chiar simfonice.

Tot ce inseamna know-how in legatura cu proiectul este asigurat din punct de vedere productie full (audio-video-grafica-realtii, etc)

 

Imi caut o persoana (barbat/femeie) cu care sa colaborez pe partea de linie melodica si text in functie de muzica si nuantele muzicale.

Cu alte cuvinte deschid proiectul cautand vocal/vocalista cu multa ambitie.

Cele 2-ua lucuri pe care le cer sunt : sa asculte progressive sa stie despre cum se poate aborda un astfel de stil (desi stilul este f mare si permite f multe abordari) si cel mai important sa fie creativ.

 

Deocamdata imi caut un om cu care sa lucrez la album pentru ca il voi lucra singur, ulterior voi cauta si instrumentistii necesari.

 

Influente pe care le am sunt de la Steven Wilson/Porcupine Tree, Tool, Dream Theater, Soen, Storm Corrosion, Leprous.

Sound-ul pe primul album il dorsc ceva mai...retro sau tipic englezesc.

 

Atasez 2-3 schite ca cei interesatzi sa-si faca o parere per ansamblu. Peisele metal sunt in lucru

 

Pentru cei interesati mesaj in privat sau 0724119092

Radu Florea - after rain schita.mp3

Radu Florea - last hour of the day.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.