www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 Cover-Uri Gary Moore


CatalinP04
 Share

Recommended Posts

sincer nu stiu cum poti inregistra ceva asa de lung fara sa gresesti .... BRAVO! pe langa cover-ul exceptional, imi palce ca te-ai apropiat de tonul lui Gary (cu toate ca mie nu-mi place tonul lui sub nicio forma, but that's just me :D) si esti genul de player care surprinde toate chestiile mici gen slide, atack, vibrato, super!!!

Link to comment
Share on other sites

sincer nu stiu cum poti inregistra ceva asa de lung fara sa gresesti .... BRAVO! pe langa cover-ul exceptional, imi palce ca te-ai apropiat de tonul lui Gary (cu toate ca mie nu-mi place tonul lui sub nicio forma, but that's just me :D) si esti genul de player care surprinde toate chestiile mici gen slide, atack, vibrato, super!!!

 

multumesc de comment....

Link to comment
Share on other sites

am ascultat The Loner, imi place, felicitari!

Trebuie sa recunosc ca tonul de la The Profet e mult mai deschis si prezent, mie personal imi place mai mult! Bravo

 

Am si eu o versiune de la The Loner in cazul in care nu ai vazut-o, o poti vedea la topicul din profilul meu! Intentia mea nu este sa poluez theradul cu acest lucru!

 

Poti sa ne spui si noua cu anume ai tras? chitara, procesor/amp/placa de sunet?

Edited by marius_guitar
Link to comment
Share on other sites

am ascultat The Loner, imi place, felicitari!

Trebuie sa recunosc ca tonul de la The Profet e mult mai deschis si prezent, mie personal imi place mai mult! Bravo

 

Am si eu o versiune de la The Loner in cazul in care nu ai vazut-o, o poti vedea la topicul din profilul meu! Intentia mea nu este sa poluez theradul cu acest lucru!

 

Poti sa ne spui si noua cu anume ai tras? chitara, procesor/amp/placa de sunet?

 

am vazut si varianta ta, imi place foarte mult, mai ales ca o canti in felul tau si ii transmiti alt feeling.............setup-ul meu e destul de simplu:

- chitara Epiphone Les Paul Special 2 (nu e cea mai buna, dar isi face treaba destul de bine)

- fruity loops 10 + plugin VST Guitar Rig 5 + alte plugin-uri (compresor, eq etc.)

- placa de sunet cred ca e Realtek Audio

 

Multumesc pt comment..

Edited by CatalinP04
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.