www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Red Magnetic Cauta Chitarist Lead


HCollide
 Share

Recommended Posts

Salut !

 

ne cautam CHITARISTUL cel mai potrivit in proiect.

Ne dorim sa aiba:

- experienta, chitara el, procesor sunet, amp, timp pt studiu si repetitii.

Ne dorim sa fie:

- serios, matur (un atu in jur de 30 ani).

Ne dorim sa stie:

- cum sa fie parte complementara in echipa, chiar daca lead-ul presupune un pas in fatza :)

Ne dorim sa fie fascinat de progressive, sa aiba memorie muzicala buna, sa inteleaga ca o trupa underground presupune multa munca, anduranta si bucurie in a elabora, in pofida dezavantajelor sociale pe care presupunem ca deja le-a "gustat" in experienta deja acumulata.

 

Nu vrem sa incantam pe nimeni cu povesti de marire, noua ne place ce facem, vrem sa sune muzica pe care o elaboram mai bine, sa le transmitem oamenilor din ce in ce mai multe , sa ne exprimam in aceasta zona a muzicii (alternative/art/progressive/melodic/metal/rock) - iar cine se regaseste in filonul din care facem parte - sa ni se alature.

 

se pot asculta cateva piese home demo 2012 aici:

www.myspace.com/redmagnetic

 

mai multe detalii,via PM.

 

Red Magnetic

www.facebook.com/redmagnetic

www.trilulilu.com/redmagnetic

www.youtube.com/HCollide

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna!

 

Am ascultat piesele voastre de pe myspace, mi-a placut sound-ul si m-am regasit in el.

 

Mi-ar face placere sa ne cunoastem, daca sunteti interesati.

 

Ma numesc Ciprian, locuiesc in Bucuresti, cand la chitara de cca. 10 ani, am facut parte din cateva trupe, acum construiesc un proiect pe un gen usor diferit, care implica si niste instrumente clasice, care cred ca ar fi complementar cu un sound mai distorsionat.

 

Datele mele de contact sunt: 0743 082 840 untilisleepd2@yahoo.com sau messenger untilisleepd2.

 

Multumesc,

Ciprian

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.