www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Alternative Rock Cu Elemente Funky, Hard Rock Cauta Vocalist


frantic92

Recommended Posts

Trupa mea, Phase, cauta vocalist. suntem din sfantu gheorghe, avem sala cu echipamente tot ce trebuie.

cautam vocalist din sfantu gheorghe sau jurul sf gheorghei ( brasov, targu secuiesc, covasna, miercurea ciuc etc.)

cei interesanti da-mi un pm.

 

o piesa noastra: http://www.youtube.com/watch?v=hnHbx_Qdsr0

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat peste videourile voastre si suna fain ! Doar atat am de zis :

 

La piesa Omen - Prodigy , ar trebui o orga sau ceva backingtrack stiu eu ceva cu efecte care sa faca sunetul mai plin.. si mi se pare mie dar cateodata vocalul e pe langa.. adica na , ase' spune urechea me' ^_^

 

Si cand ati cantat live toti s-au zbatut pe acolo s-au distrat numai vocalu' nu.. Ideea e ca trebuie sa ai mai multa energie cand canti .. Ceea ce faci tu transmiti publicul.. Cand canti ceva trist dara' nu ti' apuca sa dansezi p'acolo si tot felu.. Daca e o piesa din asta asa mai ritmatica funky cum e asta Smoke ar trebui sa dai un pic din buci.. My 2 cents ! ( si nu vreau sa zic ca ma iau de vocal.. numai ca atata zic ca sa iasa mai bine.. cel putin mie asa mi se pare )

 

 

Dar va felicit , suna bine , si eu am cantat live si cateodata chiar nu iti vine sa te distrezi pe scena mai ales cand e ceva piesa mai complicata sau stiu eu ! Multa bafta !

Edited by Sympthom
Link to comment
Share on other sites

Foarte misto dar dupa parerea mea trebuie sa schimbati vocalul. Uitati-va la Grimus si ce poate face un vocal foarte bun (si carismatic). Industria muzicala este neiertatoare si nu va puteti permite sa tineti un om nepotrivit doar pt ca va este prieten sau mai stiu eu ce. Vocalul actual nu are ritm, nu are dictie, nu simte ce canta, nu isi controleaza bine vocea, canta pe alocuri fals si la concert pare picat din luna (pe scurt este cu 10 clase sub instrumentisti).

Bafta si astept inregstrarile viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Foarte misto dar dupa parerea mea trebuie sa schimbati vocalul. Uitati-va la Grimus si ce poate face un vocal foarte bun (si carismatic). Industria muzicala este neiertatoare si nu va puteti permite sa tineti un om nepotrivit doar pt ca va este prieten sau mai stiu eu ce. Vocalul actual nu are ritm, nu are dictie, nu simte ce canta, nu isi controleaza bine vocea, canta pe alocuri fals si la concert pare picat din luna (pe scurt este cu 10 clase sub instrumentisti).

Bafta si astept inregstrarile viitoare.

M-am uitat peste videourile voastre si suna fain ! Doar atat am de zis :

 

La piesa Omen - Prodigy , ar trebui o orga sau ceva backingtrack stiu eu ceva cu efecte care sa faca sunetul mai plin.. si mi se pare mie dar cateodata vocalul e pe langa.. adica na , ase' spune urechea me' ^_^

 

Si cand ati cantat live toti s-au zbatut pe acolo s-au distrat numai vocalu' nu.. Ideea e ca trebuie sa ai mai multa energie cand canti .. Ceea ce faci tu transmiti publicul.. Cand canti ceva trist dara' nu ti' apuca sa dansezi p'acolo si tot felu.. Daca e o piesa din asta asa mai ritmatica funky cum e asta Smoke ar trebui sa dai un pic din buci.. My 2 cents ! ( si nu vreau sa zic ca ma iau de vocal.. numai ca atata zic ca sa iasa mai bine.. cel putin mie asa mi se pare )

 

 

Dar va felicit , suna bine , si eu am cantat live si cateodata chiar nu iti vine sa te distrezi pe scena mai ales cand e ceva piesa mai complicata sau stiu eu ! Multa bafta !

 

mersi pentru opiniile voastre si pentru ca ati ascultat piesa. :D

 

sunt 100% de acord cu voi. si de aia cautam un alt vocalist. :)

Link to comment
Share on other sites

mersi pentru opiniile voastre si pentru ca ati ascultat piesa. :D

 

sunt 100% de acord cu voi. si de aia cautam un alt vocalist. :)

 

Mai , ideea cu vocalu nu e neaprat nu e bun asta are ceva greseli cautam altu'.. ii trebuie ceva sa-l impinga de la spate .. sau careva sa ii zica ce face bine si ce nu face bine.. Iti zic eu , frica aia de a uita versurile e mare.. poate ii frica si de public sau stiu eu DAR asta se pot remedia..

 

Na , in fine , bafta la cautare..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.