www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

probleme la floyd


cataliz3er
 Share

Recommended Posts

destul de bune.......adica chiar foarte bune.......

ii un procesor extrem de reusit pentru pretu lui, plus ca nu se mai fabrica...

 

distorsu ii vis...ecoul si reverbul la fel......simulatorul de acustic cam fashaie da noah...:)

 

wahu insa numi place deloc...suna prea digital

 

Stiu si eu am unul :). Si mie mi se pare a fi extrem de reusit pentru pretul lui. Ma mir ca se chinuie cineva sa il vanda sh cu 5 mil si nuil ia nimeni.

Link to comment
Share on other sites

asta de cand o aparut dracoveniile alea de la zoom ...care eu sincer ma indoiesc ca suna asa bine cum le lauda toata lumea... deabia astept, sa imi fac timp sa ma duc sa incerc un cacacel dinala, dar sa stii ca si eu sunt multumit de korgul meu!

 

ps. sorry de offtopic :)

Edited by ciuci
Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat recent un Ibanez RG350EX cu Edge III bridge. In ultima vreme face urat de tot.

Daca apas pe bara nu revine complet...adica in loc sa am E am D#. Aceeasi chestie si cand trag

de bara...in loc de E am F. :(B);)

Asta se intampla numai la unele corzi. De exemplu la G e fix invers, si E subtire nare nici o treaba.

Se dezacordeaza si daca fac un bend mai "brutal". :)

Nu stiu sigur de ce dar banuiesc ca e din cauza bridge-ului.

 

PS: chitara o acordez bine si o asigur la gat...deci nu acolo e buba :)

 

Daca are cineva idee care-i treaba spuneti...sau daca stiti vreun expert din cluj :)

Din ce spui tu acolo mai ales ca se dezacordeaza rau si neuniform tind sa cred ca nu puntea sau corzile ar fi devina si mai degraba unul din arcuri.

Link to comment
Share on other sites

eh...tot mai falseaza putin...

da cu prima ocazie imi fac cutite noi...:)

 

bine ca s-a inventat bridge-u ZR (Zero Resistance)...te incita la violenta cand vezi cum rezista (so far). Tragi ca maniacu si chitara tot ramane acordata.

Momentan e instalat doar pe Ibanezurile din seria S, dar sigur o sa-l extinda la toata gama.

http://www.jemsite.com/news/edge2003/index.htm

Edited by Mehigh
Link to comment
Share on other sites

pai asa era si al meu la inceput:P...trageam ca handicapatu si n-avea nimic...

da so ros cutitele k ii moale metalu...un floyd bun insa tine mult mai bine...

interesanta ideea cu ZR...dar mam uitat pe un forum Ibanez si nu is multumiti oamenii de el...

 

eu is de parere k un floyd bun tine mai bine ca un ZR:P

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca o sa-l extinda la toata gama, mi se pare improbabil din moment ce Vai si Satch si o groaza de lume pe forumurile ibanez si harmony-central (si presupun ca si prin alte parti) spun ca desi e misto ca punte sta mai prost la sustain si ton decat lo pro edge / edge pro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.