www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Vocalist Pentru Colaborare


kirmijr
 Share

Recommended Posts

Buna!

 

Sunt Gabriel, si compun de ceva vreme piese, acum as vrea sa gasesc si un vocal.

 

Am inceput sa fac un album. Album e mult spus dar pentru diferenta intre o piesa compusa si un album facut este ca albumul e un proiect de lunga durata unde piesele au legatura si proiectul te tine motivat sa canti pe termen lung. Pentru acest proiect mi-am propus sa am ca influente Bon iver, Radiohead, Elbow si Noah and the whale in general.

 

Am intro-ul deja terminat si prima structura la prima piesa. Atasez ambele. As vrea sa gasesc un vocalist care are posibilitate sa inregistreaza voce undeva , este interesat de acest proiect si iubeste stilul si influentele mentionate. As vrea sa colaboram prin net, sa vedem cum merge. fiecare compune acasa. nu e o metoda clasica de colaborare in muzica dar as vrea sa incerc asa.

 

Albumul Bon iver - for Emma forever ago imi inspira mult si idea in spatele albumului. Omul a trecut printr-o despartie urata si s-a mutat intr-o cabana cateva luni si a compus albumul asta.

As vrea si eu ceva conceptual la sfarsit care intr-adevar spune ceva pentru o anumita nisa de oameni si ceva foarte personal in acelasi timp.

 

Sper sa gasesc pe cineva interesat care se implica in acest proiect :)

 

Ma gasiti pe facebook, sunt Gabriel Kirmaier sau aici pe forum.

 

Mersi !

01intro.mp3

collaboration.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.