www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bassist/chitaris Plictisit Cauta O Trupa Pt Distractie


Guest
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Ma numesc Bogdan si am 24 ani, sunt din Bucuresti, cant de vreo 6 ani cu pauze, ma plictisesc acasa in timpul liber si as dori ca dupa sesiune (18 sept) sa mai zdrangan si eu intr-o formatie ori la bas ori la chitara. Mai stiu si un pic de muzicuta dar asta deabia am inceput.

 

Scule am chitari(Ibanez rg370dx si squier afinity mai vechi american modificat) si un bass (Stagg). Am renuntat la efecte de mult singurul lucru care il mai accept este reverb sau delay.

 

Genurile care imi plac sunt rock, indie (gen ce se baga prin el grande comandante), blues si orice experimental.

 

Ca asteptari: doresc sa pot canta in (iorn city) la jam session ( cu cel putin o bere la bord :) )

 

Ca mentiun: desi pot sa fac solouri... nu prea vreau sa fac solouri :)

 

De exemplu pot sa cant melodia asta: http://www.guitarmasterclass.net/ls/Santana-Style-Bossa-Nova/ desigur mai dau cu stangu in dreptu la ritm dar imi iese una din 3. :)

 

De la trupa imi doresc sa fie la fel de sincera ca mine si media de varsta in jur de 25 de ani +/-1. Ar fi frumos fara minori totusi.

 

Contact:

PM aici

obogzch : gmail

 

Numai bine,

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.