www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Instrumentist De Sesiune Studio/live


comanel
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Cum treaba merge mai lenes in ultima vreme cu muzichia, m-am decis sa ma auto-motivez si sa-mi ofer serviciile de instrumentist capabil. Ma descurc foarte bine in situatii de studio, si ma descurc foarte bine in situatii de live. Sper eu ca pot veni in ajutorul unor oameni (fie profi sau ne-profi) in acest musical endeavour.

 

Ma pricep la:

- Chitara: acustica, electrica, bass (fie fretless sau nu), ukulele si mandolina

- Cant la tobe la un nivel incepator spre mediu (nu ma arunc in live la lucruri foarte complicate, dar in studio pot spune ca i know my way)

- Cant la pian/clape/synth (cam ce are clape albe si negre :) )

- Ma descurc pe acordeon (dar nu in stiluri orientale...)

- Cant la fluier, muzicuta si un pic de flaut

- Percutie cat cuprinde

- Vocal (backing, diferite stiluri sau accente englezesti)

 

Sunt deschis si la colaborari la distanta, mentionez ca am absolut tot echipamentul necesar la "standarde Europene"

Sunt disponibil pentru deplasari din Bucuresti in provincie cu costurile de cazare/transport suportate de solicitator.

Dispun de loc de cazare in Bucuresti pentru 4 oameni (sau chiar 5 daca e sa doarma cineva pe podea)

 

Pana acum am cantat o sumedenie de stiluri, nu pot spune ca am unul preferat. Variaza de la doom/death, goth, punk, metal, hardcore, thrash, pana la pop-rock, alternativ, classic rock, adaugand latino, funk, si o sumedenie de stiluri de jazz. La cel din urma, il prefer pe cel smooth as silk, ambiental/cafe concert.

 

In studio sunt un bun ajutor (sau ma ofer sa fac si) :

 

Recording, mixing, post-processing, mastering, re-amping, plus ca am si idei in materie de compozitie si versuri (desi cred ca la versuri imi trebuie o stare anume :) )

 

In situatii de live (incluzand ce am discutat mai sus), pot face si sunet FOH si scena, monitorizare si lumini. Daca se poate, am cateva cunostinte si in domeniul scenografiei (pt. spectacole mai complexe). Aditional pot oferi si servicii tehnice pentru instrumente.

 

Lucrez pe onorarii variabile, de bun simt cel putin, depinde de la proiect la proiect, in functie de dificultatea acestuia si bugetul pe care il aveti la dispozitie.

 

Acestea fiind spuse, va atasez un demo mai jos, pentru placerea dumneavoastra auditiva.

 

 

Pot fi contactat pentru detalii suplimentare la 0768.563.782 sau pm pe forum.

 

p.s. Desi pare ca suna a "mercenarie" (ma simt oarecum vinovat si nevoit sa ma explic), fac asta stiind ca pot fi de ajutor si in plus beneficiez de onoarea de a colabora cu noi oameni. Cer si ofer profesionalism si respect.

 

Salutari !

Demo.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest antony

Vad din profil ca esti din cand in cand in Galati .

Eu as fi interesat de colaborari in Braila - Galati sau chiar la distanta - majoritatea avem acasa tehnica necesara pentru inregistrarea si prelucrarea vocii sau instrumentului.

Aici gasesti si un demo de la mine http://forums.rgc.ro/topic/70156-versuri-si-parte-vocala-pentru-melodia-asta-din-zona-metalifera/page__fromsearch__1

 

Succes

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.