www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Serios,plin De Atitudine-Caut Trupa De Oameni Pasionati.


Guest JohnRock
 Share

Recommended Posts

Guest JohnRock

Buna ziua!

Numele meu este Stef David (14 ani) si,dupa cum spune si titlul,caut o trupa cu oameni seriosi,care pun tot atata pasiune cata pun si eu in ceea ce fac.

Am inceput sa cant la chitara intr-o vacanta de vara cand aveam 11 ani si , de atunci,viata mea s-a schimbat radical -cant zilnic 3-4 ore-

si visul meu este sa ajung chitarist in adevaratul sens al cuvantului.

Slash este influenta mea primara,dar imi plac foarte mult Ritchie Blackmore,Jimmy Page Yngwie Malmsteen si Eric Clapton.Solurile din Hotel California

si November Rain sunt preferatele mele si nu lipsesc niciodata din repertoriul live.

Desi cant doar de 3 ani,nu am trac la cantatul live si am numeroase concerte la activ.

De mentionat este faptul ca am luat premiul I 2 ani la rand (2011,2012) pe capitala la concursul de interpretare tinut la liceul Dinu Lipatti din capitala.

De asemenea , am cantat la festivalul "Scoli,talente - noi vedete" tinut in parcul Plumbuita pe 1 iunie 2012 la un public de 100-150 oameni lejer.

Live sunt foarte energic si am o latura de showman.

Contul meu de YouTube este davidstef10.

Aici sunt doar cateva dintre filmele cu mine cantand:

http://www.youtube.com/watch?v=8goH0H8oAXg

http://www.youtube.com/watch?v=NfNrohgm-M8

http://www.youtube.com/watch?v=AVMGx9bUzUc

Astept propuneri de la oameni pasionati si seriosi :).

Link to comment
Share on other sites

Guest Udi Diana

Hey.Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.Tocmai am postat si eu un topic, in speranta de a gasi o trupa.Eu fac chitara de 2 ani la Rockschool. Daca te intereseaza sa vorbim uite id-ul meu : lifeisgreenn

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihaita Dinu

Salut ! Eu sunt vocalist, dar cant si la chitara (nu atat de bine ca tine) si pian/orga. Pot tine un public in picioare. Singura data cand am cantat pe o scena, acum 3 ani, s-au intampat multe lucruri ciudate: au lesinat fete si toti au ramas cu gura cascata: era doar "Behind blue eyes". Formatia mea preferata este Linkin Park, Chester Bennington a fost si este model pentru mine.

Doresc sa fac ceva genuine, sa mergem de la inceput cu totii. Am tobosar foarte bun care a cantat in cateva formatii rock / metal.

Poti vedea aici cateva creatii de ale mele la chitara.

 

 

Sunt sigur ca o poti canta mult mai bine ca mine la chitara.

 

Daca esti interesat de stilul meu, contacteaza-ma pe Mik_el_angello (yahoo & skype) sau 0763921054

 

Sunt din Constanta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.