www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara/voce Caut Trupa Punk/grunge/alternative In Bucuresti


Guest Mutt Pike
 Share

Recommended Posts

Guest Mutt Pike

Salut,Ma cheama Thomas

 

Caut trupa de de Punk/Alternative/Grunge chiar si de No Wave in Bucuresti.Am 14 ani si nu caut neaparat pe cineva de exact aceasi varsta cu a mea(dar de preferat,pe cineva cu experienta).

Cant de 4 ani la chitara,am destul de multe piese compuse de mine si nu vreau sa fac trupa de cover-uri.Pana acuma am mai inregistrat vreo 4/5 demo-uri la studiouri de ale unor prieteni dar ei erau cu mult mai mari decat mine si sunt si ocupati,asa ca am decis in final sa fac aceasta postare,dupa multe luni in care m-am gandit daca sa o fac sau nu,din motivul ca nu am un setup prea bun de chitara :( ,am un squier strat vai de capu' lui,un digitech ex-7+footswitch si un amplificator mic Behringer de 10 watt,si cand ma uit deobicei pe acest forum vad multa lume cu setupuri bune de chitara,dar in final am decis sa postez,fiindca deja am primit o oferta pentru un concert pentru vara si nu vroiam sa mai las timpul sa curga,dar pana in vara cred ca sunt sanse sa fac rost de o chitara mai buna,poate si de un amp mai bun.Eu am ceva conexiuni in "lumea muzicii" :P ,tatal meu este solistul si chitaristul de la trupa Nightlosers si deasemenea mai am niste cunostinte din acest domeniu(Ca fiul lui Mircea Dinescu,Andrei).Deci legat de repetitii as putea sa caut si sa fac rost de o sala de repetitii cu de toate,si sa vad ce mai pot sa imbunatesc din punctul de vedere fizic.Eu pana acuma am mai avut o singura cantare,la club control,am cantat in deschidere,2 piese originale,la lansarea "Future Nuggets Vol 1"(Aici cant la telecasterul lui Andrei,asteptati sa vina si piesa a doua):

Stilul de muzica pe care vreau sa il abordez este mai complex, un Punk mai diferit,cu grunge,alternative,cu no wave si cu putine influente post-hardcore.Trupe care ma inspira si care definesc mai bine ce vreau eu sa cant si ce am compus: Fugazi,Sonic Youth,Mudhoney,Nirvana etc. ; practic o combinatie mai ciudata,dar va dati seama daca i-ati ascultat.

Pentru mine este important sa am si o relatie buna cu membrii trupei,o relatie de prietenie,ca deobicei lucrurile facute fara o relatie si fara suflet nu tin mult.Mie imi trebuie un tobar si un basist,cam atat.

La fel cum am vazut ca multi oameni posteaza si cate o piesa pe acest forum,am decis sa va dau si eu o piesa inregistrata acasa la o cunostinta (Clapele le-a pus el,eu nu am cerut si nici nu am nevoie sincer de clape inca,eu cant la chitara si la voce): http://soundcloud.co...rground-silence (Numele e random ca nu ma hotarasem);sper sa va placa. ^_^ Eu sunt nou pe acest forum,si nu prea stiu cum functioneaza lucrurile,dar sper sa fie usor sa comunic cu lume.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mutt Pike

buna! Nu prea am auzit vocea ta dar din ce am auzit e chiar frumoasa! Succes la cautari!

PS:interesant gen muzical:)

Pe tine te stiu,esti din acelasi liceul in care ma aflu si eu si esti prietena cu gagicamea.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.