www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal Caut Trupa Metal Bucuresti (Metallica,cargo Vechi ,avenged Sevenfold,motorhead)+Balade (Tuesday's Gone, Comfortably Numb) Pentru Melodii Proprii


Claudiu George Traistaru
 Share

Recommended Posts

Salut :)

 

Am 21 de ani, sunt din Bucuresti, vocal si compozitor, cant si la chitara in anumite melodii daca CHIAR E NEVOIE. Improvizez si la muzicuta in cazul unor anumite melodii cu influente blues sau western.

Caut trupa cu atmosfera dinamica in melodii: treceri de la clean la distorce, accente in instrumental, sa fie dispusi sa cante stiluri diferite... ce au ei pe suflet :) Vor metal, metal sa facem...vor blues, blues sa facem... atata timp cat melodiile sunt dinamice, interesante si catchy e perfect :rokon:

 

Sunt adeptul melodiilor cu structura diversa... Nu neaparat Intro+strofa+refren+strofa+refren+solo+outro cum apar in multe melodii. Nu zic ca e imperativ sa folosim alta structura dar prefer melodii mai nonconformiste (gen pink floyd)

 

Trupa nu trebuie sa aiba neaparat experienta de scena sau sa fie zei la instrumentele lor. Daca se descurca si sunt compatibili e super ok :)

As vrea sami pun in valoare si partea de scream a vocii mele. Pana acum nu prea am avut ocazia avand in vedere ca stau la bloc si toate melodiile compuse de mine sunt inregistrate acasa inconjurat de vecini care ...aparent....dorm toata ziua :huh:

 

Trupa trebuie sa aiba sala de repetitii sau beci sau garaj sau orice loc in care sa poata repeta. Chiar imi pare FOARTE RAU dar sunt in pom cu banii si nu pot sa-mi permit sa platesc in fiecare saptamana repetitiile :( . De asemenea facultatea la care sunt nu imi permite mai mult de 1 repetitie pe saptamana...sau daca e nevoie de mai multe pot numai vinerea dupa amiaza, sambata sau duminica dimineata.

 

Sunt FOARTE maleabil si imi plac foarte multe stiluri de la melodii cat se poate de thrashy (Metallica - Fight Fire With Fire) pana la cele mai soft (J.J. Cale - Magnolia). Trupa sa fie compusa din oameni de treaba, fara arfe de artisti, care vor sa faca ceva serios si in acelasi timp SA LE FACA PLACERE. Nu imi doresc sa am trupa cu oameni care vin la repetitii si se uita la ceas in mijlocul melodiei sa vada cat mai e pana pleaca. Daca ar fi dupa mine as sta toata ziua la sala de repetitii daca ar fi o atmosfera placuta :D

 

Stiluri de melodii pe care le prefer:

Metallica - Until it sleeps

Metallica - Tuesday's Gone

Metallica - For Whom the bell tolls

Metallica - No leaf clover

Defapt ...orice de la metallica... si alea thrash :rock: dar sa nu ne defineasca stilul

Motorhead - Ace of Spades (cam asa imi suna scream-ul)

Avenged Sevenfold - Almost Easy

Avenged Sevenfold - Strenght of the world

Cargo - Ziua Vrajitoarelor

Cargo - Calare pe motoare

Cargo - 1989

Cargo - Doi Prieteni

Cargo - Erata

Cargo - CLASA MUNCITOARE

System Of a Down - Aerials

System Of a Down - Holy Mountains

System Of a Down - Revenga

System Of a Down - Ego Brain

Phoenix - Nebunul cu ochii inchisi

Phoenix - Negru Voda

Don Mclean - American Pie

Bob Dylan - Like a roling stone

Bob Dylan - Changing of the guards

Van Halen - Hot for teacher

Jimi Hendrix - Hey Joe

Guns N Roses - November Rain

Aerosmith - Crazy + Don't Wanna Miss a thing

Bon Jovi - Have a nice day

Deep Purple - Child in time

Deep Purple - Soldier of fortune

Dropkick Murphys - Shipping Up to Boston

Flogging Molly - Punch Drunk Grinning Soul

Flogging Molly - If i ever leave this world alive

Luna Amara - Somn

Luna Amara - Ego Nr.4

Travka - Noapte

Travka - Intr-un fel

Whitesnake - Blindman

Pink Floyd - Comfortably Numb

Pink Floyd - Two suns in the sunset

Pink Floyd - Empty Spaces (nu aia de pe album...aia din film sau live)

Pink Floyd - The final cut

Pink Floyd - The Nile Song

Pantera - Walk

 

Inafara de Nine Inch Nails sunt deschis la MULTE alte stiluri...chiar si cele care duc spre punk alternativ gen E.M.I.L. sau acustic gen Tapinarii. Dar spre astea mentionate mai sus m-as indrepta.

Am pus mai multe compozitii proprii si un demo de cover ca sa aveti idee cam cum suna vocea mea clean ca screamul din cate am spus si mai sus ...nu-mi permit sa il exersez acasa. Unele sunt mai vechi de cativa ani, altele sunt recent inregistrate anul asta. De asemenea unele sunt inregistrate cu un microfon de casti luate de la magazinu' de la colt cu 20 de lei, altele sunt inregistrate cu un microfon directional Behringer B1 pe care il folosesc in perioada asta. O sa specific care cand au fost inregistrate avand in vedere ca alea vechi suna mult mai bine cu modificarile pe care le-am facut ulterior. Sper sa va placa :D

 

Pai... cam atat am de spus. Sunt destul de entuziasmat sa devin parte dintr-o trupa care CHIAR doreste sa faca muzica si sa avem cat mai multe live-uri :rokon:

seriousGEO - The Throne (Jumatatea lui 2011).mp3

seriousGEO - Noapte (cover recent).mp3

seriousGEO - Bum on a stone(inceput 2012).mp3

seriousGEO - Munte (sfarsit 2011).mp3

seriousGEO - Abatere (inceput 2012 versuri de Aneta Georgescu gasite pe un forum).mp3

seriousGEO - Angry Jack (inceput 2012).mp3

seriousGEO - Intr-o crasma-ntre munti intre pomi intre nori(sfarsit 2011).mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest mkskcrew

Salut , ma numesc Mark Dumitrescu , sunt chitaristul trupei Black Stain . Noi cautam vocal , suntem din bucuresti iar in curand o sa avem propria sala de repetitii . Noi cantam un Alternative cu influente de metal/pop-rock uneori chiar si jazz sau funk, cantam doar piese proprii . Avem nevoie de un vocal care poate sa compuna si in romana dar si in engleza. . Avem la activ peste 20 de concerte in diferite cluburi din bucuresti cum ar fi : ClubA , Apasu Bar, Open Pub , Iron City , Elephant si multe altele . Iti las cateva video-uri dintr-un concert , in care iti vei putea da seama de stilul pe care il cantam

,
,
,
,
. Eu am 17 ani , tobosarul 16 , iar bassistul 21 .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest miagi

sal ma numest Ionescu Mihai si am o trupa de metal gen: metallica, ozzy,motorhead,iron maiden . Am sala proprie cu studio si scule , suntem trupa foate serioasa si daca te intereseaza suna-ma la tel 0729674366 sau lasa un mesaj cu nr tau de tel sau cu adresa de mess. ROCK HARD!!!!

Edited by miagi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.