www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voce, Caut Chitara (Bucuresti) Pentru A Face Muzica De Placere (Nu Pentru Bani)


Guest evenstar
 Share

Recommended Posts

Guest evenstar

Cum in forumul dedicat celor care cauta trupa n-am avut noroc (greu sa gasesti o trupa deja formata care fix cand ai tu nevoie nu mai are solist), revin cu un anunt aici.

 

In principiu, ceea ce vreau eu sa cant are nevoie de chitara. Una. Simpla. Fara cine stie ce efecte sau riff-uri de pici pe spate. Vreau sa-mi cant melodiile preferate, nu sa fac bani. Eventual poate gasim un club undeva sa cantam...

 

Si ca sa nu mai apara confuzii, cum mi s-a intamplat de nu doar o data pana acum, adaug o lista cu ce vreau sa cant neaparat. E usor sa gasesti oameni interesati si talentati, mai greu e sa gasesti oameni care sa vrea sa cante aceleasi piese... Asa ca adaug o lista cu piese pe care vreau sa le cant neaparat (si pe care le-am mai cantat si inainte, deci daca decidem sa repetam peste 60% din partea mea probabil ca o sa fie gata si ma pot axa mai mult pe interpretare).

 

http://www.youtube.com/watch?v=SjKrpxjp7ao

(iese foarte frumos pe chitara If I ain't got you, am incercat eu un aranjament pe care l-am gasit pe net)

(for the love of rock'n'roll)

http://www.youtube.com/watch?v=zz7Yf-etI2E

Tina Turner - Proud Mary

Janis Joplin – Piece of my heart

 

 

Si as mai vrea si Fly me to the moon sau Summertime (piese d-astea mai jazz), tot asa... am gasit un aranjament dragut, s-ar putea sa iasa ceva frumos.

 

Si cam atat... in mare, asta e schita a "ce mor de nerabdare sa cant". Astept mesaje daca sunteti interesati. :)

Edited by evenstar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest bluesway

any luck yet? daca nu, m-as baga eu. suna interesant. cheers, radu

Edited by bluesway
Link to comment
Share on other sites

Guest evenstar

Uite daca vrei sa nu canti pe bani cand mergem la concert ii iau eu pe toti :))

Generos din partea ta!

 

Ideea e ca nu am un program fix sigur si atunci cand te plateste cineva se cam presupune sa ai exact ce n-am eu, adica timp sa te ocupi de munca ta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest evenstar

Arunca un ochi si la lista asta. Daca te intereseaza, da-mi un pm. Sper ca esti din Bucuresti.

 

Salut, stau aproape de Bucuresti, intr-o ora sunt acolo. Cat despre lista, nu m-a lamurit prea mult, daca mai esti interesat, iti las un id acum pentru mai mult detalii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.